Son Konu

AİO Kayıtları Ne Zaman?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
images2019aiokayitlarinezaman5af9d39ec5d7a

2019 Acık İlkoğretim Okulu Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri
Acık İlkoğretim Okulu 20192019 EğitimOğretim Yılı III Donem yeni kayıt işlemleri 7 Mayıs 2019 – 01 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır Yeni Kayıt işlemleri, Oğrenci Burolarınca (İl, ilce ve belde merkezlerindeki ilkoğretim okulları) Acık İlkoğretim Okulu veya Acık İlkoğretim Okulu İnternet adresi uzerinden alınacaktır

2019 Acık İlkoğretim Okulu icin istenen belgeler

11 Kayıt Kabul Koşulları:

1 Orgun Eğitim Kurumları icin belirlenecek olan eğitimoğretim yılı başlangıc tarihi itibarı ile 15 yaşından gun alanlar Ancak; ozel eğitime muhtac , tutuklu hukumlu, ıslah evindekiler ve bir yıldan fazla sureli kamu gorevlisi ebeveynine bağlı olarak yurt dışına cıkmak zorunda kalanlarda yaş sınırı aranmaz

2 İlkokul mezunları,

3 İlkoğretim okullarının 67 veya 8 sınıfından ayrılanlar,

4 Ortaokuldan ayrılanlar veya ortaokulu dışardan bitirme sınavına başvurup mezun olamayanlar,

5 Yetişkinler II Kademe Eğitimi Başarı Belgesi olanlar,

6 Yurt dışında oğrenim gorup en az ilkoğretim okulu 5 sınıfını bitirenler duzeyinde denklik belgesi olanlar

12 Kayıt Ucreti:

1 Yeni kayıt yaptıracak adaylar Ziraat Bankası, Halk Bankası veya Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesine adısoyadı ve TC Kimlik numaralarını bildirerek 10,00 (On) TL kayıt ucreti yatıracaklardır

2 Ayrıca adaylar kaydı alan Oğrenci Burolarının vereceği hesaba da 5,00 (beş) TL yatıracaklardır

3 Eğitim Teknolojileri Genel Mudurluğunun 29051998 gun ve 19981 sayılı genelgesi ile 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve Terorle mucadeleye katılan gazilerimiz ile cocuklarından ve bu mucadelede şehit duşenlerin birinci derecedeki yakınlarından durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıt ucreti talep edilmeyecektir Bu durumdaki oğrencilerin sistemdeki ozel durumu alanında “Şehit birinci derece yakını veya gazi, eş ve cocukları ifadesi secilecektir

4 Mahkemelerce, 5395 sayılı cocuk koruma kanunu kapsamında “Eğitim tedbiri konulan adaylardan da kayıt ucreti talep edilmeyecektir Bu durumdaki oğrencilerin sistemdeki ozel durumu alanında “Eğitim tedbiri ifadesi secilecektir

5 Acık İlkoğretim Okuluna kayıt başvuru işlemleri sırasında; yanlış hesaba ucret yatırma, cift ucret yatırma, kayıt iptali vb gibi nedenlerle yatırılan ucretler iade edilmez

13 Oğrenim Belgesi:

1 Kayıt icin oğrenim belgesinin aslı olacaktır Bu belgenin asıl olup olmadığı Oğrenci Burolarındaki gorevlilerince kontrol edilecek, asıl olmayan hicbir oğrenim belgesi kabul edilmeyecektir

2 Oğrenim belgesinin aslını kaybedenler ise, en son ayrıldıkları okullarından alacakları “kayıt orneği belgelerinin aslı ile kayıt olabileceklerdir

3 Okunamayan, silinti ve kazıntı yapılmış, imzasız veya muhursuz oğrenim belgeleri kesinlikle kabul edilmeyecektir

4 İlkoğretim okulları ve ortaokulların ara sınıflarından ayrılarak başvuran oğrenci adaylarının, not dokumleri veya yılsonu başarı puanlarının oğrenim belgelerinde bulunması gerekmektedir Bulunmaması durumunda yılsonu notlarını yada yılsonu ortalamasını gosteren ek bir belgenin istenmesi gerekmektedir

5 Yurt dışından alınan oğrenim belgelerinin kabul edilmesi icin İl Milli Eğitim Mudurluklerince denkliğinin yapılmış olması gerekmektedir Bu durumdaki oğrencilerden ayrıca not dokumu istenmeyecektir

6 3308 sayılı Cıraklık ve Mesleki eğitim kanunu kapsamında alınan; Kalfalık,ustalık veya usta oğreticilik belgelerinden herhangi birine sahip olanlar 6 Sınıftan muaf olurlar İlgili belgenin fotokopisi Oğrenci burosunca aslı gibidir şeklinde onaylanarak oğrenci dosyasına konulacaktır (Bu belgelerin asılları oğrencide kalacaktır) Esnaf dernekleri ve federasyonlar tarafından verilen belgeler gecersizdir

7 Acık İlkoğretim Okulundan oğrenim belgesi (tasdikname) ile ayrılmış olan oğrenciler icin yeni kayıt yerine kayıt yenileme işlemi yapılır

14 Fotoğraf:

Adaya ait son 6 ay icinde on cepheden cekilmiş 4,5 x 6 ebatlarında, tanınmasına engel teşkil etmeyen 1 adet renkli vesikalık fotoğraf alınacaktır

15 Oğrenci Dosyası:

Kayıt evraklarının icine konacağı zarftır Kayıt bitiminde alınacak rapor zarf uzerine yazdırılacak veya A4 kağıda cıktı alınarak zarf uzerine yapıştırılacaktır

16 Kayıt Evraklarının Oğrenci Burolarındaki Gorevli Tarafından Teslim Alınması:

Oğrenci dosya icerisinde bulunması gereken belgeler:

1 Oğrenim belgesinin aslı

2 Bir adet fotoğraf

3 Varsa Kalfalık, Ustalık Veya Usta Oğreticilik Belgesinin onaylı fotokopisi

4 Varsa Ozurlu Sağlık Kurul Raporunun onaylı fotokopisi

5 Varsa Ucret Muafiyet Belgesinin onaylı fotokopisi

6 Ad, soyad, doğum tarihi vb değişiklik olması durumunda mahkeme kararının onaylı fotokopisi

7 Kesin Kayıt Form cıktısı

Internet uzerinden yapılan kayıt işleminden sonra alınacak iki nusha Kesin Kayıt Formu cıktısı, bilgilerin oğrenciye teyit ettirilmesinden sonra bir nushası oğrenciye verilecek, diğer nushası da oğrencinin dosyasına konulacaktır (Ozellikle atandığı sınıf, secilen yabancı dil, adres, telefon, sınava giriş yeri bilgileri ve kalfalıkustalık belgesinin olup olmadığını oğrenciye teyit ettirilecektir)

17 Arşiv Numarası:

Oğrenci kaydı tamamlandığında sistem tarafından verilecek olan numaradır Dosya arşivleme işlemi buna gore yapılacaktır

18 Ders Secme:

Bir oğrenci bulunduğu sınıftaki derslerin yanında bir ust sınıftan en fazla dort ders secerek sınava girer Eğer oğrenci ust sınıftan ders secimi yapmazsa dersler sistem tarafından secilir

19 Kayıttan Vazgecmek:

Kesin kaydı yapılan ve sistemde aktif hale gelen oğrencinin kayıttan vazgecmesi halinde başvuru esnasında verdiği belgeler kendisine iade edilemez Bunun yerine Ek1 Oğrenim Belgesi (Tasdikname) duzenlenerek verilir

110 Kayda itiraz:

Durumlarına itiraz eden ve kayıtlarının duzeltilmesini isteyen oğrenciler; varsa belgeleriyle birlikte oğrenci burolarına başvururlar Oğrenci burosu oğrenciden gelen belgeye gore gerekli duzeltmeleri yapar Ancak; yapılacak duzeltmeler ilgili oğretim doneminin sınav kutuğunun kesinleşmesinden sonra yapılamaz

111 Adres ve Sınav Merkezi Değişikliği:

Kaydını yaptırdıktan sonra adresinde zorunlu değişiklik olanların, sınav takviminde belirtilen sureler icerisinde adres guncelleme ve sınav giriş yeri belirleme işlemi oğrenci burolarınca yapılacaktır

112 Nakil İşlemleri:

“Nakil İsteme , “Nakil Gonderme ve “Oğrenci Nakil Kesin Kayıt başlıkları altında yapılacak işlemler e okul sistemi ile bire bir aynıdır

8 Sınav Giriş Yeri ve Sınav Sonuc Belgeleri:

Bu belgeler Acık İlkoğretim Okulu adresinde yayınlanacak, ayrıca oğrenci adreslerine gonderilmeyecektir Sınav giriş yeri bilgileri donem sınavı tarihinden 10 gun oncesinde internet sayfamızda duyurulacaktır

Üst Alt