Son Konu

AKP'li Başkandan Skandal Açıklama Skandal Özür: 'Muhalif Kesim Bahaneyi Bulup Saldırdı'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-123fa8e058af2bbe4d8319d5520be67079354dee.jpg

Yurttaşların yanan konutlarının yerine yapılacak TOKİ konutlarını överken "Vatandaşlar 'keşke bizim de meskenimiz yansaydı' diyecekler" diyerek skandal bir açıklama yapan AKP'li Gündoğmuş Belediye Lideri Mehmet Özeren, özür diledi.

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını da savunan Özeren, ""Muhalif bölümün vurmak istediği, incitmek istediği, bahaneyi bulup da saldırması üzere değerlendiriyorum" dedi.

Orman yangınında konutları kullanılamaz hale gelen yurttaşlar için TOKİ tarafından yapılacak konutları "Vatandaşlar 'keşke bizim de konutumuz yansaydı' diyecekler" diyen AKP'li Gündoğmuş Belediye Lideri Mehmet Özeren, skandal kelamlarına ait, "İfadelerim birilerini incittiyse özür dilerim" dedi. Özeren, muhalefeti de suçladı.

"Muhalif bölümün vurmak istediği, incitmek istediği, bahaneyi bulup da saldırması üzere değerlendiriyorum" tabirlerini kullandı.

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesindeki orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam ederken Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, skandal bir açıklamada bulunmuştu.

Facebook hesabında bir röportaj yayımlayan Özeren, konutları kullanılamaz hale gelen yurttaşlar için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli konutlar yapılacağını belirterek "Evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımız için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli, istedikleri halde konutlar yapılacak. Çok eski meskeni olan vatandaşlar 'keşke bizim de meskenimiz yansaydı' diyecekler" sözlerini kullanmıştı...

Özeren, skandal kelamlarına ait Haber Global'de açıklamalarda bulundu.

Fotoğraf: Yasin Akgül

Kelamlarının yanlış anlaşıldığını tez eden Özeren, "Daha çok vurmak isteyen, muhalif kısmın vurmak istediği, incitmek istediği, bahaneyi bulup da saldırması üzere değerlendiriyorum" diye konuştu.

"Vatandaş burada benim neyi kastettiğimi biliyor" argümanında bulunan Özeren, şöyle devam etti: "Zaten sohbet esnasında kendileri de bildikleri için incinmediler. Her şeye karşın alışılmış ki benim sözlerim birilerini incittiyse özür dilerim. Ben incitmek için değil, devletimizin sıcak elini yüreği yanan, konutu yanan, malı yanan, bu kayıplardan sonra sahiden büyük bir teselli oldu. Devletin şefkatli elini hissettiler. Onu vurgulamaya çalıştım. Herhalde beyanım niyetini açtı. Yangından ziyan gören insanları incittiysem özür diliyorum."

Üst Alt