Son Konu

AKP'li Bayram, Erkam Yıldırım'ın da Katıldığı Venezuela Seyahatini Anlattı: 'Bir İki Koli Maske ve Kit Vardı'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0d0b79bc97978509a36b03b5f8b72e6ca44baaeb.jpg

Kabahat örgütü önderi Sedat Peker’in savları akabinde Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela ziyareti üzerindeki tartışma sürüyor. AKP İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın da katıldığı Venezuela seyahatine ait konuştu. Bayram, test kiti ve maske tartışması hakkında "Bir iki koli maske ve kit vardı. Toplasan iki koli etmez" dedi.

Türkiye-Venezuela Parlementolar Ortası Dostluk Kümesi Lideri ve AKP İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın da katıldığı Venezuela seyahatini anlattı.

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine nazaran, parlemento seçimlerini gözlemlemek için Venezuela’ya gittiklerini belirten Serkan Bayram, Yıldırım’ın gezmek için heyete katıldığını söyledi. Bayram, “Bir iki koli maske ve kit vardı. Toplasan iki koli etmez. Badem şekeri götürdük, baklava götürdük, onu da mı anlatalım” dedi.

Heyette yer alan CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç ise seyahatte Yıldırım’ı bir defa gördüğünü belirtirken, Venezuela’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) oranlarının düşük seyrettiğini ve çok az maske kullanıldığını anlattı.

Bayram, iki YSK üyesinin de yer aldığı heyetin 4 Aralık 2020’de THY’nin tarifeli bir seferiyle Venezuela’ya gittiğini söyledi. Masrafları TBMM’nin karşıladığını vurgulayan Bayram, Yıldırım ve iki iş insanının aynı uçakla ama kendi imkanlarıyla katıldığını kaydetti. Bayram, iş insanlarının hem ülkeyi görmek, hem hayır işi için geldiklerini söz etti.

Bayram, heyetin 6 Aralık’ta seçim sandıklarını gezdiğini, 7 Aralık’ta Maarif Vakfı’na bağlı iki okulu gezip akıllı tahta muhtaçlığını karşıladığını, Sıhhat Bakanlığı’na ilişkin hastanedeki yanık ünitesini açtıklarını ve Filistin Camisi’nin gereksinimlerini giderdiklerini belirtti.

'Baklava götürdük, onu da mı anlatalım'

Bayram, maske ve kit tartışması hakkında şunları söyledi: "Giderken kendileriyle birlikte 1-2 koli maske ve kit vardı. Gümrüklük iş değil. Tırlar yahut gemilerle ihraç edilen mal değil. Toplasan iki koli etmez. Badem şekeri de götürdük, onu da mı anlatalım? Baklava götürdük, onu da mı anlatalım?”

Maske ve kitlerin Türk iş insanları ve gereksinim sahiplerine dağıtıldığını anlatan Bayram, “İhracat babında düşünmemek lazım. Erkam beyefendi hayırsever bir iş adamıdır. Başbakanımızın oğludur. Bir insanı karalamak yahut niyet okumak hiçbir Türk vatandaşına yakışmaz” dedi.

Yıldırım’ın bu ülkede yatırımı olmadığını savunan Bayram, ne formda davet edildiği sorusu üzerine, “Ben Erkam ve Binali beyefendilerin avukatıyım. Venezuela’ya hiç gitmemiş. ‘Buyrun gelin’ dedik” diye konuştu.

CHP'li Kılınç: 'Bana yardımdan kelam edilmedi'

CHP’li Kılınç, Venezuela’nın Türkiye büyükelçisinin daveti üzerine heyete katıldığını ve seçimleri izlediğini belirterek, şunları söyledi: “Biz giderken dört bireydik. Uçakta Binali Yıldırım’ın oğlunu görmedim. Lakin birebir uçakta olduğumuz anlaşılıyor. Otelde otururken, baktım işadamlarıyla çok ilgileniyorlar. ‘Kim bu?’ dedim. Dediler ki: Binali Yıldırım’ın oğlu. Orada o kadar gördüm.”

Maske ve kit kolisi görmediğini anlatan Kılınç, “Bana yardımdan kelam edilmedi. Ben AKP’lilerle muhatap olmadım. Yıldırım’ın oğluyla diyalogum olmadı” dedi.

Venezuela’da koronavirüs değerlerinin yüksek olmadığını anlatan Kılınç, “Oranın düşük olduğunu söylediler. Maske takan çok azdı” dedi.

Üst Alt