Son Konu

Ameliyata Giren Hasta İçin Okunacak Dua

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ameliyata Giren Hasta İçin Okunacak Dualar

Hastaya okunacak dualardan bir kaçını aşağı sizlerle paylaşıyorum bunun yanı sıra kendi öğrendiğim kadarıyla Ameliyata girecek olan hastaya neler okunur yazmaya çalışacağım

Başta mükemmel biliyorum ben ameliyata gireceğim zaman annem ve ablam Yasini şerif okumuşlardı Ameliyata girecek bir hasta için Yasin'ni Şerif okuyabilirsiniz hem zamanınız varsa Salatı Tefriciye'de okunabilirAşağıdaki şifa ayetlerinide okuyabilirsinizAllaha canı gönülden dilinizin döndüğü kadar dua edebilirsiniz

Rahatsızlık için Hem okuyabileceğiniz şifa ayetlerini okuduktan sonra,ardından da 201 defa Ya Nafi Celle Celalühü İsmi Şerifini zikredebilirsiniz

Hasta ziyaretlerinde Resûli Ekrem (sav) Efendimiz'in okuduğu duaları hadis kitapları kaydetmiştir Buna tarafından şu dualar Peygamberimiz'in hastalara okuduğu dualardır

Es'elü'llâhe'lazîm Rabbe'larşi'lazîm en yeşfiyeke

Arşı Azimin Rabbi olan Allahü Azîmüşşan'dan sana şifalar ihsan etmesini dilerim

Aile fertlerinin birinin hastalanması halinde Efendimiz mübarek elini hastanın alnına koyar, şöyle duâ ettiği olurdu:

Allahümme Rabbenâ Ezhibi'lbe'se, işfi, ente'şşâfi Lâ şifâen illâ şifâüke, şifâen lâ yuğâdiru sekamen

Allah'ım, sen bütün insanların Rabbisin Bu hastanın ızdırabını gider Şifa ver Şifayı veren sensin Senden diğer şifa yaratan yoktur Ama senin şifan vardır Bu kuluna da hastalıktan eser bırakmayacak şekilde şifalar ihsan eyle *

Üst Alt