Son Konu

Android İşletim Sistemi Hakkında Bilgi

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Android İşletim Sistemi Nedir

Android işletim sistemi açık kaynak kodlu bir mobil işletim sistemidir Bu sistem Google, Open Handset Alliance ve serbest yazılım topluluğu göre geliştirilen, Linux tabanlı, mobil cihaz ve cep telefonları) için geliştirilmekte olan bir sistemdir

Android, linux çekirdeği üstüne yapı edilmiş bir mobil işletim sistemidir, bu sistemde ara tabaka yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır Başvuru Formu yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu javaahenkli kütüphaneler ihtiva eden kullanım iskeleti üzerinden çalışır Android, derlenmiş java kodunu çalıştırmak için devingen çevirmeli (JIT) Dalvik sanal makinasını kullanır ve cihazların fonksiyonerliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcıgeliştirici çevresine sahiptir

Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazar geniş bir geliştirici grubuna sahiptir Android için halihazırda 250,000'den pozitif başvuru formu bulunmaktadır Google Play ise, Android işletim sistemi uygulamalarının dağıtılmış sitelerden indirilebilmesinin yanısıra, Google kadar işletilen kurumsal başvuru formu mağazasıdır Geliştiriciler, başlangıçta aygıtı, Google'ın Java kütüphanesi yoluyla yoklama ederek Java dilinde yazmışlardır *

Üst Alt