Son Konu

Aşeriyorum Hamile miyim Hamilelik Belirtilerinden Aşerme Ne Zaman Başlar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Aşeriyorum Hamile miyim Gebelik Belirtilerinden Aşerme Ne Zaman Başlar Aşeriyorum Gebe miyim? Hamile kalınma ardından vücutta hem somut hem psikolojik fizyolojik değişimler olmaktadır Bu belirtileri daha önceki yazılarımızda da paylaşmıştık En bariz gebelik belirtileri nelerdir bu yazımızdan ayrıntılı inceleyebilirsiniz Gebelik başlı başına bir kadının başına gelebilecek en güzel şey olsa da tabii maddi ruhsal ve fizyolojik değişimlerden kaynaklı bir takım sorunlar da yaşanabiliyor Bilhassa yeniden ilk aylarda hamilelik durumuna hemen ha deyince alışamayabilirsiniz Bu bebeğinizle ilgili endişeler duymanıza kendinizi yükselen hormonların etkisinde kalarak bitkin bitkin öbür hissetmenize sebep olabilir Lakin bu durumlar geçici Özellikle hamileliğin 4 ayından sonra veya ortalarına içten kendinizi bundan böyle bu hamileliğe daha iyi adapte edeceksiniz bundan böyle karnınızda bir bebeğiniz olduğunun varlığını daha keyifle yaşayacaksınız 73434 73434 aseriyorumhamilemiyimhamilelikbelirtilerindenasermenezamanbaslar5c4b4ab96376daseriyorumhamilemiyimhamilelikbelirtilerindenasermenezamanbaslar5c4b4ab96376d 500 700 Aşeriyorum Hamile miyim Hamilelik Belirtilerinden Aşerme Ne Zaman Başlar aseriyorumhamilemiyimjpg73434 Aşeriyorum Hamile miyim Hamilelik Belirtilerinden Aşerme Ne Zaman Başlar aseriyorumhamilemiyimjpg73434 Her hamilelik zorlu geçecek diye bir kaide yok defalarca dediğim gibi hamilelik belirtileri herkeste farklıdır Kimi birincil 3 ay engebeli geçer kimi doğuma yakın zorlanabilir lakin unutmayın ama bu 9 ay sonunda kucağınıza alacağınız şey dünyanın en güzel mutluluğunu sunacak size Gelelim ana konumuza Gebelik belirtilerinden biri de aşermedir Kimi vakit bir takım yiyeceklere karşısında eğilimin artması kimi süre da bazılarına karşı da tiksinme oluşması normaldir Bazen gebe anne adaylarında bu aşerme hiç olmazken bazılarında ilk ayda başlayabilir Fakat çoğunlukla hamilelik belirtileri ne süre başlar sorusuna son görülen adetten 45 hafta kadar daha sonra başlayacaktır Natürel bu durumda geneldir ve değişken Lakin bu 4 hafta içinde yumurtlama olur döllenme oluşursa embriyo oluşur ve rahme yerleştikten daha sonra bu da 78 günü bulur bu vakit sonucunda beta hcg bedel büyüme olur Her 2 günde bir kat kat atlayarak artmaya devam eder Yani ilk aşina belirtiler de döllenmeden takriben 23 hafta sonra başlar diyebiliriz Bu ilk belirtilerden biri yerleşme kanamasıdır yerleşme kanaması adet gününüzden önce gelebilir Bu kanama her kadında olmayabilir Burada döllenen yumurta rahme yerleşme çabası içerisinde olduğunu anlayabiliriz Her kanama yerleşme kanaması olmadığını da anlatmak isterim her türlü kanamada mutlaka doktora görünün Aşerme durumu veya bütün tersi yiyeceklerden tiksinme durumu da erken belirtiler arasında olabilir Burada bazen yiyecekler açık havada bir maddeye karşı da özlem duyabilirsiniz Mesela kiremit tozu, toprak, limon tuzu, nişasta, kabartma tozu gibi maddelere karşısında yeme isteği oluşuyorsa gebe anne adayında kansızlığın olduğunun habercisi olabilir Bu durumu doktorunuza bildirmelisiniz şüphesiz 73435 73435 aseriyorumhamilemiyimhamilelikbelirtilerindenasermenezamanbaslar5c4b4ab9863b5aseriyorumhamilemiyimhamilelikbelirtilerindenasermenezamanbaslar5c4b4ab9863b5 555 833 Aşeriyorum Hamile miyim Hamilelik Belirtilerinden Aşerme Ne Zaman Başlar hamilelikteasermejpg73435 Aşeriyorum Hamile miyim Hamilelik Belirtilerinden Aşerme Ne Zaman Başlar hamilelikteasermejpg73435 Aşerme belirtileri genel olarak birincil aylarda olabilir Bu 45 aya değin da devam edebilir lakin bundan sonradan kesilecektir Gebelikte aşerme normal kabul edilir Burada bebeğin ihtiyacı olan besinler vitaminler bir takım zaman aşerilir Ara Sıra de kadında hormonal değişimlerin kan şekeri seviyesinde oluşan değişimlerin sonucunda aşerdiği bilinmektedir Yine aşırı derecede bir aşerme durumu varsa bunun doktorunuz tarafından takip edilmesi gerekebilir Aşerme olayı dediğim gibi belirtiler döllenmeden 23 hafta sonra başlayacağı için muhtemelen siz zaten adet gününüz geçmiş ve gebe olduğunuzu öğrenmiş olursunuz Bu sebeple aşeriyorum hamile miyim? sorusunun sorulmasında pek mantık değil Aşerme durumu sizin adet gününüzden önce olması o kadar mümkün olmaz Eğer düzensiz adet görüyorsanız ve hamile kaldıysanız adet gününüz de epey bir geçmiş ise burada bu soruyu sormanız rasyonel Baştan Savma adet görebilen kadın da hamile kalabilir lakin adetinin geçmiş olmasını gebe olduğuna bağlamayabilir Onun için aşeriyorum gebe miyim sorusu mantıklı olur bu noktada  

Üst Alt