Son Konu

Ata Mesajları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ata Mesajları
guzel sozler ata mesajları

Ata Mesajları

Ekonomik kalkınma, Turkiye'nin hur, mustakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Turkiye idealinin belkemiğidir

Tam bağımsızlık, ancak ekonomik bağımsızlıkla mumkundur

Hurriyet olmayan bir memlekette olum ve cokuş vardır Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hurriyettir

Tarih bir milletin kanını, varlığını hicbir zaman inkar edemez

Adalet gucu bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz

Millete efendilik yoktur Hizmet vardır Bu millete hizmet eden onun efendisi olur

Basın milletin muşterek sesidir Başlıbaşına bir kuvvet, bir okul, bir oncudur

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir
Turk Milleti yeni bir iman ve kesin bir milli azim ile yeni bir devlet kurmuştur bu devletin dayandığı esaslar Tam Bağımsızlıkve Kayıtsız Şartsız Milli Egemenlikten ibarettir Yeni Turkiye devletinin yapısının ruhu Milli Egemenliktir Milletin Kayıtsız Şartsız Egemenliğidir

Butun umidim gencliktedir

Ey yukselen yeni nesil, istikbal sizindir Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yukseltecek ve surdurecek sizlersiniz

Ne mutlu Turkum diyene !

Oğretmenler! Cumhuriyet sizden duşunceleri hur, vicdanı hur, irfanı hur nesiller ister

Hicbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; calışkan olmak!

bu ulusa ve ulkeye hizmet gorevi bitmeyecektir

Biz buyuk bir inkılap yaptık Memleketi bir cağdan alıp yeni bir cağa goturduk

Devrimin amacını kavramış olanlar surekli olarak onu koruma gucune sahip olacaklardır

Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar oğretmen ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakarlığınız derecesiyle mutenasip bulunacaktır

Ordularımızın kazandığı zafer, sizin ve sizin ordularınızın zaferi icin yalnız zemin hazırladı Gercek zaferi siz kazanacak ve devam edeceksiniz ve mutlaka başarılı olacaksınız

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak oğretmenlerdir Oğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henuz bir millet adını alma yeteneği kazanmamıştır

Sizler, yani yeni Turkiye'nin genc evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek uzere yurumeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar Turk Gencliği gayeye, bizim yuksek idealimize durmadan, yorulmadan yuruyecektir

5

blackHerkes ulusal gorevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri uzerinde o duşunceyle, duşunup calışmayı gorev edinmelidir 5

black

5Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır

5 black

5Asıl onemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, icerdeki cephenin suskunluğudur

LEFT 5 black 5

5Benim Turk milletine, Turk cemiyetine, Turkluğun istikbaline ait odevlerim bitmemiştir, siz onları tamamlayacaksınız Siz de, sizden sonrakilere benim sozumu tekrar ediniz
LEFT​
TahomaLEFT 5 black

5İstiklal, istikbal, hurriyet, herşey adaletle kaimdir!
LEFTLEFTLEFT

Üst Alt