Son Konu

ATASEM yeni dönem kayıtları başlıyor

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

230 branşta meslek edindirme ve hobi kursu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci periyot kurs kayıtları 12-18 Eylül tarihleri ortasında adresi üzerinden online yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin fiyatsız sanat ve meslek edindirme kursları ATASEM’lerde birinci devir kayıtları başlıyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılında Antalya genelindeki 29 ATASEM kurs merkezinde 230 branşta 800 kurs açılacak. ATASEM kurslarına kayıt olmak isteyenler 12-18 Eylül tarihleri ortasında adresine online müracaat yapacak.

DERSLER 10 EKİM’DE BAŞLIYOR

Online kayıtlarını gerçekleştiren kursiyerler evraklarını 19-25 Eylül tarihleri ortasında şahsen teslim edecek. ATASEM’de dersler 10 Ekim’de başlayacak. ATASEM’de 2022-2023 devrinde okuma-yazma, yabancı lisan, bilgisayar, sanat, toplumsal, kültürel ve mesleksel alanlarda kurslar verilecek. Pastacılık, cilt bakımı ve makyaj, aşçı çırağı, el sanatları, Fransızca ve elbise dikimi üzere geniş bir yelpazeye sahip olan kurslar ile hem iş hem de toplumsallaşma imkanı sağlanacak.

40 YENİ KURS

Ayrıca yeni periyotta 40 yeni kursun da açılması planlanıyor. Yeni açılacak kurslar şöyle: “Aile ve Evlilik Hayatı, Avokado Yetiştiriciliği, Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği Eğitimi, Bitkisel Üretimde Güzel Tarım Uygulamaları, Konut Dokumacılık Eserleri Hazırlama, Giysi Tadilatı, Hüsn-i Çizgi, Bayan Giysileri Dikimi, Kısa Sinema Üretimi, Minyatür Sanatı, Mis Sabun Üretimi, Miyuki Takı Üretimi, Teknik Fotoğraf, Sinematografi, Stilist Eğitimi, Yabancılar İçin Türkçe Eğitimi, Solucan Gübresi Üretimi, Türk Halk Müziği Eğitimi, Trabzon Kazaziye Takı İmali, Ud Eğitimi, Türk Sanat Müziği Eğitimi.”
Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Üst Alt