Son Konu

Avcı Böreği (Lezzet Patlaması)

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Avcı Böreği (Lezzet Patlaması) Tarifi İçin Malzemeler

*1 paket hazır üçgen kesim yufka

İç harcı için;

*500 g kıyma orta yağlı
*5 adet büyük kuru soğan
*Yarım demetten fazla maydanoz
*Bir miktar sıvı yağ
*1 tatlı kaşığı domates salçası
*1 tatlı kaşığı pulbiber
*Yarım tatlı kaşığı karabiber
*Yarım tatlı kaşığı tuz

Üzeri için;

*3 adet yumurta
*Yeteri kadar galeta unu

Avcı Böreği (Lezzet Patlaması) Tarifi Yapılışı Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum gerçekten bu tarifi şiddetle öneriyorum yapılışı kolay ve çocuklarında sizlerinde seveceğiniz harika bir lezzet iç harcını kıyma yapmak istemeyen farklı şekilde yapabilirler Evet buyurun tarife ?

1
*Şimdi arkadaşlar öncelikle ben hazır kesim üçgen yufka kullandım Dilerseniz normal yufka alıp, üçgen şeklini verebilirsiniz
*Ön hazırlık olarak soğanları soyup, yıkayalım
*İsteyen küp küp doğrayabilir ama ben robottan geçirdim ve tavama bir miktar sıvıyağ koyup, doğranmış soğanları tavaya aktardım
*Sonra soğanı ocağın altını normal ateşte açıp, pembeleşene kadar pişmesini sağlayın Ara ara karıştırmayı ihmal etmeyin
*Kavrulan soğanların arasına kıymayı ekleyin ve karıştırın
*Rengini alan ve iyice pişen kıymanın baharatlarını ekleyip, biraz daha karıştırıp, bir 5 dk bekleyip, ardından ince kıydığınız maydanozu ekleyin ve son olarak harcımızı iyice karıştırdıktan sonra dinlenmeye ve soğumaya bırakın
*O arada yumurtayı ve galeta ununu geniş bir kaba ayrı olacak şekilde hazırlayın
*Tavaya biraz sıvı yağ koyun ve yufkalarınızı hazırlayın
*İç harcımızı soğuttuysanız böreğimizi yapmaya başlayalım
*Üçgen yufkadan bir tane alıp, geniş olan kısmına iki tatlı kaşığı kadar harcımızdan ekleyelim ve yanlardan içe doğru kapatıp, sigara böreği gibi saralım
*Sardıktan sonra yumurtaya ardından galeta ununa bulayalım ve kızmış yağa bırakalım
*Hepsini aynı işlemde yapıp, arkalı önlü kızartalım şimdiden deneyeceklere afiyet olsun

Üst Alt