Son Konu

Bakımlı Ve Güçlü Tırnaklar

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bakımlı ve Dinç Tırnaklar

Kadınların güzelliği ve bakımı için yalnızca yüzünü temizlemesi, nemlendirmesi ve hatasız bir makyaj yapması yetmez en az onlar kadar önemli bir diğer öğe da zinde ve sıcacık tırnaklara sahip olmaktır Çünkü hiçbir bayan çatlamış, ojelerinin bir kısmı çıkmış ve boyları birbirinden ayrı tırnaklara sahip olmayı istemez Bunun için illa ancak bir çekicilik salonuna gitmeniz de gerekmez Evinizde kendi manikürünüzü yaparak yıpranan ve kırılan tırnaklarınızı istediğiniz şekle sokabilirsiniz Kısa, uzun, küt veya oval Seçimi size kalmış İşte size peyderpey tırnak bakımı:

1 Adım: İşe ilk önce eski ojenizi çıkararak başlayın bu vesileyle kullandığınız asetonun nemlendirici özelliği olmasına da dikkat edin Bu Nedenle tırnaklarınızı de beslemiş olursunuz Ve insanlara nahoş görünmemek için hiçbir zaman yarısı çıkmış ojeli tırnaklarla dolaşmayın

2 Adım: Tırnaklarınızı istediğiniz uzunlukta kesin Fakat çok pozitif dipten kesmemeye dikkat edin Eğer tırnağınızı artı içten keserseniz, çivi batması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz bu arada tırnaklarınızın hepsinin aynı uzunlukta olmasına da özen göstermelisiniz Çünkü uzun tırnaklar arasında birinin kısa olması göze hiç de güzel görünmeyecektir

3 Adım: Evet sıra geldi törpülemeye Tırnağınızı ne kadar iyi ve dürüst şekilde törpülerseniz öyle dayanıklı ve dinç olur Tırnaklarınızı sadece tek bir yönde törpüleyin; ileri ve geri törpülemek tırnaklarınızı daha güçsüzleştireceğinden kırılmalara ve çatlamalara yol açacaktır

4 Adım: Törpüleme işleminden daha sonra çivi etlerinizi yumuşatmak için ellerinizi ılık ve kremli bir suda 3 dakika dek bekletin sonra da yumuşayan etleri bir makas yardımıyla pozitif derine inmeden dikkatlice emin Eğer bununla uğraşmak istemiyorsanız adamakıllı yumuşadıktan sonradan etlerinizi çivi diplerine doğru itebilirsiniz

5 Adım: Sıra geldi şekil verdiğiniz tırnaklarınıza oje sürerek bakımınızı tamamlamaya Unutmayın fakat ojesiz tırnaklar korunmasızdır bu yüzden koyu renkleri sevmeseniz de en azından bir kat cila sürmeyi dikkatsizlik etmeyin

Süreceğiniz ojenin rengini zevkinize ya da giydiğiniz kıyafete göre seçebilirsiniz Bu konuda oldukça artı seçeneğiniz bulunuyor; kırmızı, pembe, beyaz, bordo, mavi, mor, kahverengi Bunun yanısıra ojenizin üstüne değişik desenler yaparak tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz

Ojeniz tamamen kurumadan elinizi bir yere sürmeyin Yoksa ojenizi bozabilirsiniz sırası gelmişken kozmetik dünyası bu soruna da tez kuruyan ojeleri piyasaya sürerek çözüm getirdi Dilerseniz onları kullanabilirsiniz

Son olarak;

Konut işi yaparken elen kullanmayı alışkanlık haline getirin Bu tırnaklarınıza yaptığınız bakımın daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayacaktır Ayrıca tırnaklarınızı nemlendirici kremlerle güçlendirmeyi de ihmalkârlık etmeyin Böylece kolay kırılmalarını engelleyebilir, sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz

Tırnakların sararması hoş görünümün önündeki en büyük engellerden biridir Fakat bunu da yenmenin kolay ve ucuz bir yolu var; 1 adet limon Tırnaklarını zı birkaç dakika limonla ovarak sararmalarını önleyebilir ve daha parlak tırnaklara kavuşabilirsiniz *

Üst Alt