Son Konu

Bakımlı Ve Guclu Tırnaklar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bakımlı ve Guclu Tırnaklar

Kadınların guzelliği ve bakımı icin sadece yuzunu temizlemesi, nemlendirmesi ve kusursuz bir makyaj yapması yetmez En az onlar kadar onemli bir diğer unsur da guclu ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktır Cunku hicbir kadın catlamış, ojelerinin bir kısmı cıkmış ve boyları birbirinden farklı tırnaklara sahip olmayı istemez Bunun icin illa ki bir guzellik salonuna gitmeniz de gerekmez Evinizde kendi manikurunuzu yaparak yıpranan ve kırılan tırnaklarınızı istediğiniz şekle sokabilirsiniz Kısa, uzun, kut ya da oval Secimi size kalmış İşte size adım adım tırnak bakımı:

1 Adım: İşe oncelikle eski ojenizi cıkararak başlayın Bu arada kullandığınız asetonun nemlendirici ozelliği olmasına da dikkat edin Boylece tırnaklarınızı de beslemiş olursunuz Ve insanlara itici gorunmemek icin hicbir zaman yarısı cıkmış ojeli tırnaklarla dolaşmayın

2 Adım: Tırnaklarınızı istediğiniz uzunlukta kesin Ancak cok fazla dipten kesmemeye dikkat edin Eğer tırnağınızı fazla derinden keserseniz, tırnak batması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz Bu arada tırnaklarınızın hepsinin aynı uzunlukta olmasına da ozen gostermelisiniz Cunku uzun tırnaklar arasında birinin kısa olması goze hic de hoş gorunmeyecektir

3 Adım: Evet sıra geldi torpulemeye Tırnağınızı ne kadar iyi ve doğru şekilde torpulerseniz o kadar dayanıklı ve sağlıklı olur Tırnaklarınızı sadece tek bir yonde torpuleyin; ileri ve geri torpulemek tırnaklarınızı daha gucsuzleştireceğinden kırılmalara ve catlamalara yol acacaktır

4 Adım: Torpuleme işleminden sonra tırnak etlerinizi yumuşatmak icin ellerinizi ılık ve kremli bir suda 3 dakika kadar bekletin Daha sonra da yumuşayan etleri bir makas yardımıyla fazla derine inmeden dikkatlice kesin Eğer bununla uğraşmak istemiyorsanız iyice yumuşadıktan sonra etlerinizi tırnak diplerine doğru itebilirsiniz

5 Adım: Sıra geldi şekil verdiğiniz tırnaklarınıza oje surerek bakımınızı tamamlamaya Unutmayın ki ojesiz tırnaklar korunmasızdır bu yuzden koyu renkleri sevmeseniz de en azından bir kat cila surmeyi ihmal etmeyin

Sureceğiniz ojenin rengini zevkinize ya da giydiğiniz kıyafete gore secebilirsiniz Bu konuda oldukca fazla seceneğiniz bulunuyor; kırmızı, pembe, beyaz, bordo, mavi, mor, kahverengi Bunun yanısıra ojenizin ustune değişik desenler yaparak tırnaklarınızı susleyebilirsiniz

Ojeniz tamamen kurumadan elinizi bir yere surmeyin Yoksa ojenizi bozabilirsiniz Bu arada kozmetik dunyası bu soruna da cabuk kuruyan ojeleri piyasaya surerek cozum getirdi Dilerseniz onları kullanabilirsiniz

Son olarak;

Ev işi yaparken elen kullanmayı alışkanlık haline getirin Bu tırnaklarınıza yaptığınız bakımın daha uzun sure bozulmadan kalmasını sağlayacaktır Ayrıca tırnaklarınızı nemlendirici kremlerle guclendirmeyi de ihmal etmeyin Boylece kolay kırılmalarını engelleyebilir, sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz

Tırnakların sararması guzel gorunumun onundeki en buyuk engellerden biridir Ancak bunu da yenmenin basit ve ucuz bir yolu var; 1 adet limon Tırnaklarını zı birkac dakika limonla ovarak sararmalarını onleyebilir ve daha parlak tırnaklara kavuşabilirsiniz

Üst Alt