Son Konu

Beşiktaşın Yeni Stadı Ne Zaman Bitecek

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Beşiktaşın Yeni Stadı Ne Süre Bitecek

Beşiktaş, İnönü Stadı'nın baştan yapılması için Anıtlar Kurulu'nun ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nden de müsade aldı Oybirliği ile alınan karar sonrası SiyahBeyazlılar, 42 bin şahsiyet butik stadın üretim çalışmalarının startını verdi Sezon sonu başlayacak egzersiz, 1,5 yılda bitecek Karar, Başkan Demirören'i sevindirdi

Beşiktaş, 10 yıldır hayalini kurduğu yeni stadına kavuşuyor Başkan Yıldırım Demirören'in en büyük iki projesinden biri olan yeni İnönü Stadı için bütün engeller ortadan kalktı Uzun süredir Anıtlar Kurulu'ndan müsade çıkması için bekleyen SiyahBeyazlı kulüp, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Butik stat yapılabilirteziyle bu sıkıntıyı aşmıştı Tüm hazırlıkları yapan ve yeni projeyi Anıtlar Kurulu'ndan geçirdikten daha sonra İstanbul Bş Belediyesi'ne sunan Kartal, dün nihai kararı aldı Belediye Meclisi, oybirliğiyle yeni stadın yapımına onay verdi

2005 yılında korunmaya değerinde eser olarak tescil edilen stadın bir kısmı aynı şekilde yeniden yapı edilecek Tarihi Dolmabahçe Stadı'nın yerine yapılacak yeni stadın büyüklüğü mevcut stadın alanından fazla olmayacak Boğaz silueti ve görünüm açısından da sınırlama getirilen uygulamaya göre, irtifa de mevcut boyutu geçemeyecek Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadığını söyledi Demirören, Bu proje benim en büyük hayallerimden biriydi Meydana Çıkan karar sonrası mutluluktan söyleyecek bir söz bulamıyorumifadelerini kullandı

Beşiktaş'ta dünkü gelişme sonrası daha önce hazırlanan projeler her yerde gündeme geldi Daha önce Alianz Arena ile görüşen SiyahBeyazlılar, stadın ad hakkını bölge Fiyapı'veya siluete uygun bir stat projesi oluşturmasını istedi Yeni stat 42 bin kişilik olacak

Dolmabahçe'nin siluetine uygun ve çağdaş izler taşıyacak Beşiktaş'ın 150 milyon Euro'luk bir bütçe ayırdığı stadın 1,5 yılda tamamlanacağı tahmin ediliyor Sezon sonu araştırmalar başlayacak ve bu zaman içinde Beşiktaş maçlarını Kasımpaşa Stadı'nda ya da Anadolu'da oynayacak

Q7: Hayatımdaki en dürüst karar Beşiktaş

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, hayatında verdiği en doğru kararlardan birinin SiyahBeyazlı takıma gelmek olduğunu söyledi İstanbul'da kendini evinde gibi hissettiğini bildiren başarılı ad, İstanbul'a gelişinde binlerce taraftarın kendisini karşılamasını beklemediğini kaydetti: O lahza hissettiklerim aslında kelimelerle açıklama edilemez Kendimi Beşiktaş'ta kıymetli hissettim

Kara Kartal, Süper Lig'de telafi gerisinde

UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı sonuçlar bölge, ama Spor Toto Süper Lig'deki son maçlarda puan kayıpları yaşamış Beşiktaş, bugünkü Manisaspor maçında galibiyet hedefliyor İstanbul Bş Bld yenilgisinin arkasında 5 haftada FBahçe ile 11 berabere kalan ve son olarak 7 haftada deplasmanda Trabzonspor'a 10 mağlup olan Kartal, Manisaspor'u devirerek puan kaybını telafi etmek istiyor

Avrupa'da kupa kaldıracağız

Beşiktaş Kulübü Başkanı Şimşek Demirören, gündeme dair çoğu konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu NTVSpor'da %100 Futbol programına konuk olan Başkan Demirören, Güntekin Onaylama ve Rıdvan Dilmen'in sorularını cevapladı Yıldırım Demirören'in açıklamalarından satırbaşları şunlar:

Quaresma ve Guti'nin Beşiktaş'a gelişinde hocamız Bernd Schuster'in de mutlaka etkisi olmuştur Schuster'e müdahale etmem Öğretmen ile yalnız golf oynamak ve özel işlerimiz için bir araya geliyoruz Stat tek hedefimiz, odaklandığımız büyük nokta

Kıbrıs projemiz ve yatırımlar öncelikli hedefimiz

Sayın Bilgili'ye edilen küfürler dürüst yok Camianın kalitesini aşağıya çekiyor Tek hazmedemediğim eşimin yanına bana küfürler edilmesiydi ŞU LAHZA Futbol Federasyonu herkese eşdeğer mesafede gözüküyor Zaten gözükmezlerse ben ısrar ederim, o ayaklanma eder O süre kaybeden kendileri olur Kavganın kimseye faydası yok, savaşın galibi değil Fenerbahçe Başkanı'nın Beşiktaş oyuncusu ile ilgili açıklamalarını kabul etmiyorum ve bu yüzden Kulüpler Birliği toplantılarına katılmıyorum (Aziz Şimşek'ın Rüştü hakkındaki ifadelerini kastederek)

Arda TURAN ile söylenen lafı ardına kadar kabul etmiyorum O kişinin, nişanlısının ailesi olduğunu unutmamak lüzum Hata yapanla, Arda Turan ile benzer lafı kullanan yöneticiler de hata yaptı Onunla aynı lisanı diğer yöneticiler de kullandığı için futbolun değerini aşağıya çekiyoruz Ben de hataları yaptım zamanında; lakin hepimizin hatadan ders alması gerektiğini düşünüyorum

KADRODA 11 yabancımız var Ocak'ta Tomas Sivok gelecek Hocamız 'kim gelecek, kim kalacak' karar verecek Bizim bu dönem için Brezilyalı Luis Fabiano ile ilgili teklifimiz olmadı Sezon başı olmuştu Robinho'nun Milan'da hoşnut olmadığını ben de biliyorum Sevgili Serdar kardeşim peşine düşüp takip ediyorlar, bilmiyorum süre ne gösterir bilinmez BU SENE olmasa da fazla yakın bir gelecekte Avrupa'da bir şampiyonluk yaşayacağız İnandık Inanmak başarmanın yarısıdır O çıtayı yükselttik *

Üst Alt