Son Konu

Bir masal gibi aşk

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bir masal gibi aşk
imagesbirmasalgibiask5add69333e1ec
Dondurucu soğukta bir an once evime varabilmek icin hızla yururken, ayağımın ucunda bir cuzdan gordum Hemen aldım Sahibini gosteren bir kimlik vardır diye acele acele actım İcinde uc dolar ve sararıp kat yerleri yıpranmış eski bir zarftan başka bir şey yoktu… Sol ust koşede yalnızca gonderenin adresi, alıcı adresi yerinde bir posta kutusu numarası vardı Bir ipucu bulabilmek belki biraz da merakımı giderebilmek icin zarfı actım ve icindeki mektubu okumaya başladım

Mektup, sol yanı cicek resmiyle suslenmiş bir kağıda, ozenli bir el yazısıyla yazılmıştı ve “Sevgili Michael diye başlıyordu Ve “Annesi yasakladığı icin onu bir daha goremeyeceğini anlatarak devam ediyor “Ama sakın unutma, seni daima seveceğim diye bitiyor İmza Hannah!

Elimde yalnızca, mektubu yazan kişiyle, mektubun yazıldığı kişinin birinci adları vardı Eve gider gitmez hemen telefon idaresini aradımGorevli kişi, kendisine bildirdiğim adreste yaşayanların telefon numarasını vermesinin yasalara aykırı olduğunu soyledi Fakat ısrarım karşısında: “Belki, size yardımcı olabilirim dedi “Bu adreste bulunan numaraya telefon ederim ve onlar kabul ederlerse, sizi goruşturebilirim lutfen bekleyin dedi

İki uc dakika sonra gorevlinin sesi geldi “Bağlıyorum efendim

Telefonda, karşıdaki hanıma “Hannah diye birini tanıyıp, tanımadığını sordum “Bu evi, 30 yıl evvel, Hannah diye kızları olan bir aileden aldık dedi

“Peki yeni adreslerini biliyor musunuz?

“Hannah annesini bir huzurevine yatıracaktı Oradan takip ederseniz, belki adres bulursunuz deyip bana huzurevinin adını verdi Hemen aradım Yaşlı anne yıllar once olmuş Ama kızına ait eski bir telefon numarası var Belki oradan bilirlermiş

“Bunların hepsi aptalca aslında dedim kendi kendime İcinde sadece 3 dolar ve 60 yıl once yazılmış bir mektup bulunan cuzdanın sahibini aramak icin bunca zahmete ne gerek var ki Aradım numarayı

Bir kadın “Şimdi Hannah’nın kendisi bir huzurevinde dedi ve numarayı verdi Hemen orayı cevirdim Ses; “Evet, Hannah burada yaşıyor dedi

Saat ona geliyordu ama hemen yola cıktım, Hannah’yı gormek icin Devasa bir binanın ucuncu katında şirin bir oda Gumuş saclı, sıcak tebessumlu bir yaşlı kadın Gozlerinin ici ışıl
ışıl ama Anlattım olanları Cuzdanı ve mektubu gosterip Derin bir ic cekti mektuba bakarken ve “Genc adam dedi, “Bu mektup, Michael ile son kontağımdı Onu oyle seviyorum ki Sean Connery gibi yakışıklıydı Hani şu meşhur aktor Ama ben 16 yaşındaydım Cok kucuğum diye annem kesinlikle izin vermedi Derin bir nefes daha “Michael Goldstein harika bir insandı Eğer bulabilirseniz ona soyleyin lutfen Onu hep duşundum Hep Bir ufak sessizlik Bir derin nefes daha Ve onu hep sevdim

İki damla yaş damladı elindeki mektuba, ıslanan gozlerden “Ve hic evlenmedim Michael gibi birisini bulamadım ki

Hannah’ya teşekkur edip odadan cıktım Binadan cıkarken danışmada beni karşılayan kız “Hannah Hanım yardımcı olabildi mi size dedi Hic değilse bunun sahibinin soyadını oğrendim dedim

Cuzdanı elimde sallayarak O sırada yanımda dikilip duran hademe bağırdı Hey baksana Bu Bay Michael’ın cuzdanı Uzerindeki bu kırmızı şeritten onu nerde gorsem tanırım Cuzdanını hep kaybederdi zaten Uc kere ben buldum, koridorlarda

Michael sekizinci katta yaşıyordu Ok gibi fırladım tekrar asansore Michael yatmamıştı Okuma odasında kitap okuyordu Hemşire beni ve elimdeki cuzdanı gosterdi Michael elini arka cebine attı, hızla

Sonra sevincle “Evet bu benim cuzdanım dedi “Oğleden sonraki yuruyuş sırasında kaybetmiş olmalıyım Size teşekkur borcluyum

“Hicbir şey borclu değilsiniz dedim “Ama ozur dilerim İpucu bulmak icin actım ve icindeki mektubu okudum

“Mektubu mu okudun?

“Sadece okumakla kalmadım Hannah’yı da buldum

“Buldun mu? Nerde? İyi mi? Hala eskisi gibi guzel mi Soyle, lutfen soyle

“Cok iyi Hem de harika dedim, yavaşca “Bana onun telefon numarasını ver Yarın onu hemen arayacağım

Elime sımsıkı sarıldı “O benim tek aşkımdı Onu oyle sevdim ki, asla evlenmedim Cunku bu mektup geldiğinde hayatım, anlamsal olarak bitmişti

“Bay Goldstein dedim “Gelin benimle

Asansorle ucuncu kata indik Odanın kapısı acıktı Hannah sırtı kapıya donuk televizyon izliyordu Hemşire ona yaklaştı, omzuna dokundu

“Hannah dedi “Bu bay’ı tanıyor musun?

Gozluklerini ayarladı bir an baktı, tek kelime etmeden

“Michael dedi, Michael, kapıda, kısık sesle
“Hannah Ben Michael Beni tanıdın mı?
“Michael diye yutkundu Hannah “İnanmıyorum Bu sensin Benim Michael’ım

Michael Hannah’ya doğru yurudu yavaşca Sarıldılar Hemşire yanıma geldiğinde onun da gozleri yaşlıydı

“Gordun mu, bak? dedim “Yaşamda, yaşanması gereken her şey, er ya da gec, birgun kesinlikle yaşanacaktır

Uc hafta sonra beni huzurevinden aradılar Pazar gunu bir nikah vardı Gelebilir miydim? Harika bir nikah toreni idi Hannah ve Michael beni nikah şahidi yaptılar ustelik Hannah acık bej elbisesi icinde cok guzeldi Michael de lacivert takımı icinde hala cok yakışıklı Bir nikah tanığı olarak soyluyorum bu gozlemlerimi… Aşklarını onsekiz yaşın heyecanı ve duygusuyla yaşayan 76 yaşındaki gelin ile 79 yaşındaki damadın nikahında keşke siz de bulunsaydınız… Altmış yıl once bittiği sanılan bir aşk oykusunun, altmış yıl sonra, kaldığı yerden nasıl filizlendiğine siz de tanık olacaktınız

Üst Alt