Son Konu

Bitcoin ve Ethereum'la İlgili İştah Kabartan Tahmin

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bitcoin-ethereum-fiyat-tahminleri-1647256215.jpg

2014 yılından beri hizmet vermekte olan Abra isimli kripto para borsasının kurucu ortağı ve CEO'su Bill Barhydt, gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. CNBC’ye verdiği röportajda dikkat çeken cümleler kuran Barhydt, Bitcoin ve Ethereum için oldukça uçuk olan öngörülerini paylaştı. Bu iddialar umarız gerçekleşir fakat mevcut şartlarda epeyce güç üzere görünüyor.

Bill Barhydt'in yaptığı açıklamaya nazaran Bitcoin de Ethereum da önümüzdeki devirde adeta uçuşa geçecek. CEO'nun fikrine nazaran Bitcoin, uzun vadede 200 bin dolara ulaşacak. Barhydt, Ethereum'un ise Haziran ya da Temmuz 2022'de 40 bin dolara ulaşacağını söz ediyor. Bu argümanlı öngörünün gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ilerleyen vakitlerde göreceğiz.

Bitcoin ve Ethereum ne durumda?

8f492f9685368b3d10dd9bae2d42d9d890a94e12.jpeg

Abra CEO'su Bill Barhydt tarafından yapılan açıklamalarda şu sözlere yer verildi: Bitcoin’i güçlendiren ağ tesiri, birilerine itimat mecburiliği olmayan, değiştirilemez ve durdurulamaz yapısı sayesinde yoluna devam ediyor. Çin’in madencilik yasakları ve kimi olumsuz gelişmeler fiyat artışını bir devir durdurdu lakin ben uzun vadede optimistim. Ben Bitcoin’in uzun vadede 250 bin dolara gideceğine inanıyorum. Ethereum ise farklı ağ tesirlerinden yarar sağlıyor. Merkeziyetsiz finans, NFT’ler, sabit coin’lerin kullanımı gibi… Lakin Ethereum konusunda kısa vadede daha olumlu bakıyorum. Şayet gaz ve süreç fiyatları azalırsa kullanım alanları daha da artacaktır. Haziran yahut Temmuz aylarında Ethereum, 30 bin ilâ 40 bin dolar ortasında fiyatlanabilir.

Bill Barhydt'in açıklaması epeyce optimist olsa da piyasalardaki durum pek iç açıcı değil. Çünkü Bitcoin, bir müddettir 39 bin dolar bandında akümüle oluyor. Ethereum'daki durumun da pek farklı olduğunu söyleyemeyiz. Geçtiğimiz aylarda 4.000 doların üzerinde seyreden Ethereum, şimdilerde 2.600 dolar bandında oyalanıp duruyor. Pekala piyasalar canlanacak mı? Kripto para dünyası uzun vakittir neden yatay seyirde keyfine bakıyor?

Bitcoin ve Ethereum'un fiyat grafikleri şöyle:

d4f194e68a4bffa8100b76ac05180e03808ce5ac.jpeg

cb87ad76be189a65ed7d355765f9f7d38c8dfe41.jpeg

*Üstteki grafik Bitcoin, alttaki grafik ise Ethereum'a aittir. Grafikler, 1 aylık dönem içindir.

Kripto para piyasalarındaki sakinliğin temel sebebi, ABD Merkez Bankası. Yani FED. Önümüzdeki günlerde FED Lideri Jerome Powell tarafından yapılacak faiz kararı açıklaması, piyasalar için de aslında taraf belirleyici olacak. Kelam konusu açıklamanın 16 Mart Çarşamba günü yapılacağını belirtelim...

Bu içerik katiyetle yatırım tavsiyesi değildir.

Üst Alt