Son Konu

Bitcoin'in düşüşe geçmesindeki ana sebep ne?

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Devam eden kripto piyasası oynaklığı, analistleri, varlık daha fazla düzeltme belirtileri göstermeye devam ederken, Bitcoin ( BTC ) beklentilerine ait duruşlarını değiştirmeye itti. Kimi analistler varlığın toparlanacağını kestirim etse de, piyasanın bir kısmı amiral gemisi kripto para ünitesi için devam eden bir düşüş momentumu öngörüyor.

Bitcoin'in düşüşe geçmesindeki ana sebep ne?

Tallbacken Capital Advisors CEO'su Michael Purves, 30 Ağustos'ta Bloomberg Technology ile yaptığı röportajda, varlığın uzun vadeli momentumunun titremeye başladığını belirterek Bitcoin üzerindeki düşüş duruşunu genişletti.

Purves'e nazaran, duruşu varlığın temelleri tarafından yönlendirilmiyor, lakin uzun vadeli zayıflama, Bitcoin'in bir sonraki projeksiyonunu 15.000 $ 'a koyuyor.

“Beni hakikaten aşağı çeken şey, temelde aşağı taraflı bir görünümle yahut temelde boğa görünümüyle nitekim ilgisi yoktu. Basitçe, uzun vadeli momentumun Ocak ayının sonlarında sahiden kırılmaya başladığı ve odaklandığım bu özel sinyalin bunu daha evvel üç kere yaptığı ve Bitcoin her seferinde %60 ila %70 ortasında düzeltme yaptığı gerçeğiydi. Sonra, dört ila on aylık bir mühlete kadar rastgele bir yerde” dedi Purves.

wall-street-veteran-m-tsUu.jpg

Bitcoin'in pay senetleri ile korelasyon gösterememesi

Analist, Bitcoin'in o vakitten beri, bilhassa pay senedi piyasasıyla korelasyonla istikrarını kaybettiğini belirtti. Kurumların bölüme girmesiyle ortaya çıkan korelasyonu başlattı.

Ancak mevcut piyasa şartlarına dayanarak Purves, kurumların Bitcoin'deki pozisyonlarını müdafaa kabiliyetini sorguladı.

“NASDAQ yahut öteki geniş risk varlıkları ile hayli yüksek bir korelasyonu paylaşıyor. Soruyorum, ilgisiz olma yeteneğini göstermediği için kurumların gelip gelmeyeceğini sorguluyorum” diye ekledi.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Üst Alt