Son Konu

Bulut Tabanlı Olarak Windows 11 Çalıştırmak Artık Mümkün

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Windows-11-Microsoft-365-Bulut.jpg

Windows 11 işletim sistemini zaten çeşitli yöntemlerle destekli olmayan sistemlere kurmak mümkündü. Microsoft ise şimdi yeni işletim sistemini artık bulut PC’den çalıştırmasına izin veren bir çözüm geliştirdi.

Yazılım devi bu seçeneğin artık Windows 365 hizmetinin bir parçası olarak sunulduğunu, kullanıcıların sağlam bir internet bağlantısı olduğu sürece Windows’un tam sürümünü kullanabileceğini söylüyor. Microsoft daha önce Windows 365 kullanıcılarının Windows 11’in katı sistem gereksinimleri hakkında endişelenmelerine gerek olmadığını onaylamıştı. Bu bağlamda hizmet sanal olarak TPM yongası kullandığından dolayı kullanıcıların TPM 2.0 özelliğini dert etmesine gerek yok.

Windows-11-Microsoft-365-Bulut2-523x480.jpg

Windows 365, işletim sistemini ve uygulamaları yerel olarak barındırmak, hem depolama hem de bilgi işlem kaynaklarını kullanmak yerine kullanıcıların uygulamalarını, verilerini ve ayarlarını bulut tabanlı olarak saklamasına olanak tanıyor.

Windows 365 Güvenilir Platform Modülü (TPM) yongası, Microsoft Teams ve Office için optimizasyonların yanı sıra Windows 11 için destek sağlayacak. Ayrıca Windows 365 müşterileri, gereksinimlerinin gerektirdiği şekilde Windows 10 veya Windows 11 çalıştıran bulut PC’leri satın alma seçeneğine sahip olacak.

Üst Alt