Son Konu

Bütçeden en büyük pay eğitime [Biklim ve Teknoloji Timi]

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bütçeden en büyük pay eğitime
İSTANBUL (İHA) İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, milli eğitimi öncelikli hedeflerinin birinci sırasına aldıklarını belirterek, 4 yıllık iktidarımızda hazırladığımız bütçelerde her seferinde en büyük payı eğitime ayırdıkdedi

Eğitim doktoru Vehbi Canpolat'ın kardeşi ve işadamı Emin Canpolat'ın oğlu işadamı Oğuz Canpolat adına yaptırılan okulun açılış töreni, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun katıldığı bir törenle gerçekleşti Açılış törenine, Bakan Aksu'nun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Nejat Birinci, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, milletvekilleri, Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç, Vehbi Canpolat, Emin Canpolat ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı
Türkiye'nin ilk çocuk mehteran takımı olan Sıcak Yuva Vakfı Çocuk Mehter Takımı'nın konseri ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan işadamı Vehbi Canpolat, 9 Aralık 2001 yılında kaybettiğimiz kardeşimiz için yaptırdığımız bu okulun açılışında hem mutlu hem üzüntülüyüzdedi

Bilgiye yakın olmanın temel kuralının gelişmeye entegre olmaktan geçtiğini söyleyen İstanbul Valisi Muammer Güler ise Ülkelerin gelişmesi eğitimde aldığı yol ile belli olur İstanbul İl Özel İdare Müdürlüğü'nün bütçesinden her yıl yüzde 70'ten az olmamak üzere bir pay milli eğitime ayrılmıştır Eğitim adına 200'e yakın protokol imzaladık Şu anda İstanbul'da 500 okula imza atıldışeklinde konuştu

Okulun açılış töreninde konuşan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, milli eğitimi öncelikli hedeflerin birinci sırasına aldıklarını belirterek, 4 yıllık iktidarımızda hazırladığımız bütçelerde her seferinde en büyük payı eğitime ayırdık Başbakanımız başta olmak üzere 'Eğitime Yüzde Yüz Destek' projesi kapsamında Türkiye'nin en ücra köşesine yapılan eğitim yuvaları için huzurunuzda bu kişileri kutluyorumdiye konuştu

Bakan Aksu, ayrıca son 4 yılda 4599 yeni okulun Türk milli eğitimine kazandırıldığını, 100 bin 272 dersliğin de hizmete açıldığını belirterek, Eğitimin kalite ve seviyesini yükseltmek için mücadele veriyoruz Ayrıca 29 bin 264 okulumuzda bilişim sınıfları da hizmete açılmıştır 24 ilimizde 2006 yılı içerisinde kız öğrencilerimize yurt ve pansiyonlar yaptık İnşallah 2007 yılında diğer illerimize de yapacağızdedi

Konuşmaların ardından Bakan Aksu, Muammer Güler ve okul arazisini temin eden Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç ile Vehbi Canpolat ve Emin Canpolat'a birer plaket verdi

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Bakan Aksu ve beraberindeki heyet, Oğuz Canpolat anısına yaptırılan 16 derslikten oluşan okulu gezdi

Kaynak:iha

Üst Alt