Son Konu

Buzluğa Yeşil Fasulye Koyma Yağ Ne Su Nede Tuza Gerek Kalmadan

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
buzluga-yesil-fasulye-koymane-yag-ne-su-ne-de-tuza-gerek-kalmadan.jpg

Buzluğa Yeşil Fasulye Koyma Yağ Ne Su Nede Tuza Gerek Kalmadan Tanımı İçin Gereçler

• 1 kg yeşil fasulye
  • 3 büyük uzunluk kapya biber

Buzluğa Yeşil Fasulye Koyma Yağ Ne Su Nede Tuza Gerek Kalmadan Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
  1. Güz hazırlıkları başladı mı ben başladım ölçüsü size kalmış materyalin kapya biber yerine domates de kabuklarını soyup doğrayıp koyabilirsiniz ben kapya biber koydum.
  2. Yeşil fasulyeleri bol suda yıkadım uç kısımlarını temizledim sonra evvel uzunlamasına daha sonra uzunluğuna orantılı olacak halde enlemesine 3 e böldüm yeniden yıkadım içini temizlediğim kapya biberleri kuşbaşı halinde doğradım.
  3. Fasulye ile harmanladım derin tencereye koydum orta ateşte yeşil fasulyelerin rengi sararana kadar ortada karıştırarak pişirdim fasulyelerin rengi sararınca olmuş demektir sonra ister leğene ister tepsiye döküp ortada karıştırarak soğutuyoruz.
  4. Yeterlice soğuduktan sonra buzdolabı poşetine 1 er yemeklik olacak halde koyup düzgünce yayıp havasını alıp ağzını bağlıyoruz.
  5. Pişireceğimiz vakit direk çıkarıp çözülmeden kullanıyoruz yıllardır yaparım güya yeni almış üzere olur ne tuz ne su ne de yağa gerek yok böylelikle koyuyorum ben her sene de koyarım ‍

Üst Alt