Son Konu

Canan Karatay yine ezber bozdu: Ekmek uyuşturucu gibi bağımlılık yapıyor!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
canan_karatay_yine_ezber_bozdu_ekmek_uyusturucu_gibi_bagimlilik_yapiyor_1570348367_895.png

İç Marazları ve Kardiyoloji Bilirkişisi Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir programda yeniden ezberleri bozan açıklamalara imza attı. Karatay, ekmeğin uyuşturucu tesiri olduğunu dimağı olumsuz etkilediği istikametinde açıklamalarda bulundu.

Adıyaman Gastronomi Günleri'ne katılan hekim Canan Karatay, Belediye Konferans Salonu'nda 'Karatay Mutfağı' isimli söyleşide açıklamalar yaptı. Karatay, yararlı bildiğimiz kimi besinlerin vücudumuza fark etmeden zarar verdiğini söyledi. Mahsusen ekmeğin uyuşturucu kadar zararları olduğunu vurguladı. Başkaca lahmacun yediği anların fotoğrafını çekip yanlış tahlillerde bulunanlar için ise "Ekmekler yangını başlatır, dimağı uyuşturur, baş bulanıklığı yapar, uyuşturucu üzere bağımlılık yapıyor. Yangını alevlendirmeye başlatır. Adıyaman’ın kavurmalı hıtabı ekmek değildir. Ben fırın ekmeklerinden bahsediyorum. Lahmacun da ekmek değildir. Ben lahmacun yedim diye fotoğrafımı çektiler, kıyametler koptu. Lahmacun ekmek değildir" açıklamasını yaptı.

yGK5F_1570348282_2788.jpg

TARIM İLAÇLARI VE MEYVE FRUKTOZU KARACİĞERİ YAĞLANDIRIR!

Meyve ve zerzevatları zararlı böceklerden korumak için sıkılan birtakım tarım ilaçlarının ayrıyeten besinlerin içerdiği fruktoz ölçülerinin önemli kademede zararlı olduğunu belirtti. Bunların karaciğeri yağlandırdığı şekeri olumsuz etkilediğini söyledi. Karatay, "Meyve de yenmeyecek zira şekerleri yükseltiyor. Meyvedeki fruktoz, meyvelere sıkılan tarım ilaçları çok tehlikeli; alkol üzere karaciğeri yağlandırır. Doğal yağlar, al etler, zeytinyağı yahut tereyağı, vücuda ve kana yağ olarak geçmez. O parçalanıyor ve gerekli noktalara asit olarak gidiyor. Yumurtanın kolesterolü 260 miligrammış günlük  kolesterol diye bir şey yok insan vücudu her gün 3 gram kolesterol üretiyor. Hayatımız ona bağlı, sindirim sitemimiz ona bağlı, beynimiz ona bağlı, gözümüz ona bağlı, velev dimağda kolesterol üreten hücreler var. Karaciğer bozulursa kolesterollerin üretmesi gerekiyor" biçiminde konuştu. 

vHO15_1570348303_966.jpg

Üst Alt