Son Konu

Cem Uzan'dan 'Sürpriz' Açıklaması: 'Ekim Ayını Bekleyin'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Geçtiğimiz günlerde AKP iktidarı hakkındaki önemli suçlamalar ile gündeme gelen Genç Parti kurucusu Cem Uzan 'Ekim ayını bekleyin, sürprizlerim var' sözlerini kullandı. Uzan, hiçbir siyasi parti tarafından fonlanmayan bir medya tertibini başlatacağının sinyalini verdi. 

Hakkında açılan davalar sonrası yurtdışına çıkan ve hala Fransa'da yaşayan Cem Uzan, medya dalına geri dönmeye hazırlandığını söyledi.

YouTube kanalı Zanka TV’de konuşan Uzan, Ferit Atay’ın sunduğu Sorgulu Yorum programında gündeme ait açıklamalarda bulundu. Atay'ın 'İktidar değiştiğinde, iktidar medyası-muhalif medya diye ikiye ayrılan, partilerin fonladığı medya sisteminden çıkıp da yeni bir medya sistemi kuracak mısınız?' sorusu üzerine 'Medya konusunda ekim ayını bekleyin sürprizlerim var. Bütün özgür çalışan, bağımsız çalışan ve hiçbir siyasi parti tarafından fonlanmayan medya konusunda, sürprizlerim var' cevabını verdi.

Uzan, Türkiye'nin siyasi ve yaşamsal bir kaosa sürüklendiğini aktardı.

Cem Uzan'ın programdaki gündeme ait açıklamaları özetle şöyle:

'Bundan 18-20 ay önce Türkiye ekonomik bir kaosa gidiyor dediğimde, 128 milyarı açıkladığımda, Türkiye’nin iktisadının çökeceğini, faizlerin patlayacağı, döviz kuru, enflasyon… Hepsini söyledim. Artık öbür bir şey söylemek istiyorum. Türkiye siyasi bir kaosa gidiyor. Aslında ekonomik bir kaosun içinde. Yalnızca siyasi bir kaosa gitmek değil, yaşamsal bir kaosa gidiyor.

Sayın Kılıçdaroğlu gitti SADAT diye bir şirketin kapısına dayandı. Niçin dayandı? Zira bunların seçimlerde hile yapacaklarını, seçimlerde bir manipülasyon yapılacağını lisana getirdi. Kaygılarını kamuoyuyla paylaştı. Hoş. Ne yaptı yeniden CHP ve Millet İttifakı? Nisan sonunda geçirilen seçim kanununu Anayasa Mahkemesi’ne götürdü.

Neydi bu götürdükleri hususlar? Vilayet ve ilçe seçim konseylerinin tüm yetkisine haiz olan yargıçların, atanma ve kıdemlerinin değiştirilmesiydi. Neden? Zira seçimin sandıkta manipüle edilmesinden kaygı ediyorlar. Zira 2019’da tüm Türkiye, İstanbul’da bu gayretlerin nasıl yapıldığını yaşadı. Yani anayasa kabahati işlenme tasası var. Seçime hile karıştırmak bir anayasa hatasıdır. Pekala, Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olamayacağı halde aday yapılması anayasa kabahati değil midir?'

Yıl sonu kur varsayımı ve TÜİK eleştirisi...

'Ben sene sonu için 25’le 30 ortası bir bantta görüyordum ocak ayında, tıpkı fikirdeyim şu anda da. Daha kritik olan gelecek Haziran’da kaç lira olacak. Seçim gününde yapılsın, kaç lira olacak? 40,35,50… Bilmiyoruz.

Kralın çıplak olduğunu Türkiye’nin görmesi lazım. Her gün TÜİK’ten birileri istifa ediyor. Neden? Zira kendilerinden istenen sahtekarlığa giriyor. Matematiksel olarak açıklanabilecek şeyler değil. Sen yüzde 70 açıklıyorsun, gerçek enflasyon yüzde 150,160. Kimi kandırıyorsun? Vatandaş görmüyor mu? Görüyor. Devlete olan inancı yok ediyorsunuz. Devletin prestijini zedeliyorsunuz.'

Cem Uzan ile gerçekleştirilen yayının tamamını buradan seyredebilirsiniz

Üst Alt