Son Konu

Çevremizde Edilen Dua Örnekleri

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Çevremizde Edilen Dua Örneklerinden Bazıları

Bunaldığımız ve daraldığımız her anımızda imdadımıza yetişir dualar Dua, insan için büyük bir ihtiyaçtır Allah ’a, O ’nun iradesine yerinde dua ve kulluk, Allah ’ın gereksinim duyduğu bir durum değildirİnsan dua edince kendini huzurlu ve daha güçlü hisseder dua her mümimin Allaha yakınlaşması affını ve mağfiretini dilemesi için büyük bir ihtiyaçtır

Çevremizde edilen dualardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum siiznde önerileriniz olursa yanıt bölümündne bizimle paylaşabilirsiniz

Bana dualarımı ver Allah'ımAvuçlarıma yağdır rahmetiniVe dilime kondur en kabul olunacak heceleri paylas

Ey affetmeyi seven Rabbim, sil göz yaşlarımı Sen avunma et beni,serinlik sun şu bağrıma Şanslı kederlerimi sen sevdir bana Tıpkı geceye her tarafa yayılan yıldızlar gibi, Ömrüme ışık olsun can sıkıntısı anlarımda ettiğim dualar Sen yolum ol; Sen sonum ol Allahım

Ey Rabbim Gece çökmüş tüm yollarıma, karanlıklar yumruk vurur duygularıma,Rabbim, yol göster bana, Kalp zarar görmüş Kalp aciz Yürek viraneBu gönül fakat Senin dergahında biçareİmdat e Ey

Rabbi Rahimim yle, inleyen benliğime

Ey kalpleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimizi dînin üzere sâbit kıl
(Yâ mukallibel kulûbi sebbit kalbî alâ dînike)
2Selamün kavlen min Rabbin Rahim Rabbi inni mağlubFentesir ya Erhamerrahimin
3Allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abduke amentu bike muhlisan leke fi dini inni esbahtü (emsaytü) ala ahdike ve va ’dike mesteta tü etubu ileyke min seyyi ameli ve estağfiruke bizunubilleti la yağfiruha ila ente

Subhânallâhi ve bihamdihi Subhânallâhilazim

Hasbiyallahu la ilahe illa huve aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azim

La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh, lehul mülki ve lehül hamdu yuhyi ve yumitu ve hüve hayyun la yemutu biyed ’ ihil hayr ve hüve ala külli şeyin kadir

La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim…La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin *

Üst Alt