Son Konu

Çilekli Magnolia

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Çilekli Magnolia Tanımı İçin Malzemeler

• 2 paket eti burçak bisküvi
  • 10-15 adet çilek
Muhallebisi için;
  • 1 litre süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 2 adet yumurta sarısı
  • 1 türk kahvesi fincanı buğday nişastası
  • 2 yemek kaşığı tepeleme un
  • 1 adet vanilya
  • 1 kutu krema (200 ml)

Çilekli Magnolia Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. İlk iş olarak, 2 paket eti burçak bisküviyi rondoda çekin toz haline getirin.
  2. Çilekleri yalnızca yeşil yaprak kısımlarını koparıp su dolu bir kasede bekletin. Temizlensinler.
  3. Krema, bisküvi ve çilek hariç, muhallebi materyali ile muhallebinizi hazırlayın. Yani süt, toz şeker, yumurta sarısı, buğday nişastası, un ve vanilyayı derin bir tencerede güzelce telle çırpın ve ocakta muhallebi kıvamı alana kadar göz göz olup, pıt pıt atana kadar pişirin.
  4. Şimdi suda bekleyen çilekler elinizle nazikçe alın, süzgece koyun. Çilekler süzgeçte süzülsünler.
  5. Muhallebimiz pişti, kremayı karıştırmadan evvel muhallebimizin soğuması için biraz bekletiyoruz.
  6. Siz bu ortada süzülmüş çilekleri dilimleyin.
  7. Magnoliayı hazırlayacağınız kupları hazırlayın.
  8. Muhallebi soğudu, artık içine 1 kutu kremayı ekleyin ve telle güzelce karıştırın, homojen bir karışım olması için ben biraz da mikserle çırpıyorum.
  9. Şimdi hepsini tüm malzemeyi birleştirme vakti. Bardakların en alt kısmına, yani tabanına çektiğimiz bisküvilerden 1 yemek kaşığını yayarak koyun.
  10. Şimdi bardağın kenarlarına dilimlenmiş çilekleri güzelce yerleştirin, dizin. Bardağınıza artık pişmiş muhallebiden 1’er kepçe koyun.
  11. Üzerine tekrar 1 kaşık bisküvi ve tekrar puding koyun. Bu biçimde pudingi paylaştırıp, bitirin.
  12. Tatlının en üstünü de kalan bisküvilerinizi paylaştırarak kapatın (Ben üzerine kalan muhallebiden sıkma poşeti yardımı ile küçük bir ölçü muhallebi sıkıp üzerine tekrar çilek ile süsledim, tercihe nazaran böylede yapabilirsiniz, göze daha çok hitap ediyor)
Not 1: Üzerini kesinlikle jelatin ile kapatın ki bisküviler kurumasın. Lütfen tatlınızı buzdolabında 4-5 saat soğutup, soğuk soğuk servis yapın. Ayrıyeten tatlınızı hazırladığınız gün içinde tüketmenizi öneriyorum. Bir gün sonraya kalınca, tatlının birinci gün ki lezzetinde olmayabiliyor. Birinci gün bisküviler kıtır kıtır, meyveler çıtır çıtır oluyor. Buzdolabında beklemek bisküvileri nemlendiriyor, meyveler de çıtırlıklarını kaybediyor.

Not 2: Bardaklarınız yahut kaseleriniz küçükse, şu sıralama ile olursa 6-8 kase de çıkabilir. ( Benim kaselerim biraz geniş olduğu için 4 tane ayaklı kase, 2 tane olağan kase de çıktı)Bisküvi+çilek + muhallebi+bisküvi +çilekli süsleme biçiminde. Bu sunum daha küçük ebatta hazırlandığı için, rahat tüketmek bakımından tercih edilebilir. Afiyet olsun

Çilekli Magnolia Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt