Son Konu

Cuma Duası

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cuma Duaları
Cuma günü Duası
Cuma okunan dualar

Cuma Duası

Lailahe illallah Cumanın sebebiyle, Muhammedün Resullullah lüzum yüzün gölgesiyle dünya ve öbür dünya muradımı ver

duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç

Benim günahım varsada senin gibi halikim var Muhammed Aleyhisselam dostum var

İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir Kabrimi nur ile doldur Kevser şarabına daldır, yüce cemalini göster

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve öbür dünya muradımı ver bana

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah

Cuma gibi günümüz var İslam gibi dinimiz var Muhammed gibi şahımız var Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, dikkatsiz kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlası şerif ile yıkadım yüzüm Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm

Bugün Cuma günüdür Dinim İslam dinidir Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne

Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını bakmak Aç cemalini göster diyarını

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana

Cennetine ziyafet et Allahım kabrimizde huzur, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle

Mezar suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle

Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim

Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet

Ya Celil, etme zelil, bayrak direği delil İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir

Allahım senden başka kimsemiz yoktur Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana

Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım süre bu duamı sana emanet ederim

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cumaya

Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete yoksul etme

Lailahe illallah imanla dayanıklılık, Muhammedün Resullullah azapsız kabir

Allahım beni affetme eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi

Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi

Amin *

Üst Alt