Son Konu

Cuma Gunleri Okunması Gereken Dualar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cuma Gunleri Okunması Gereken Dua

Cuma gunu biz muminleirn bayramıdırBu mubarek gunu en iyi şekild edeğerlendirmek icin bilmemiz gereken bir cok şey var kitaplarda okuduğum kadarıyla sizlerle paylaşmak istiyorum Cuma gunu okunacak dualardan bazılarınıRabbim icten yapılan tum dualarınızı kabul etsin Hayırlı Cumalar

Cuma gunu gusul abdestti alan kişilerin gunahları affolurCuma gunu sabah namazından once;Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa huvel hayyel kayyume ve etubu ileyh, okuyan kişinin deniz kopuğu kadar da olsa bile işlediği gunahları Allahu teala tarafından Affedilir

Ayrıca cuma namazı ile sela arasında Yasin suresi,Cuma SuresiKehf suresi,Mulk Suresi,Tebareke okunması tavsiye ediliyorCuma gecesi yasin suresini okuyanın gunahları affolur Allah tarafındna işlediği gunahları AffedilirCuma gecesi Kehf suresi mutlaka okuyunKehf suresini cuma gunu okuyan Kıyamette, yerden goğe kadar bir nurla aydınlanır İki Cuma arasında işlediği gunahlar da affolur Allahın izniyle

Cuma gunu cuma namazının ardından bu duayı okumalıdır;Allahumme ya ganiyyu, ya hamidu, ya mubdiu, ya mu’idu, ya rahimu, ya vedUd Eğnini bihalalike an haramike ve bifadlike ammen sivake

Manası

Ey Gani Hamid, Mubdi, Mu’id, Rahim, Vedud olan Allahım Beni halal ettiklerinle iktifa ettir, haramlara duşurme Fadlınla, ihsan ederek beni Senden başkasına muhtac etme! demektir

Cuma gunu bin kere Ya Allah esmasını ceken kişi evliyalar sınıfına katılılmaya hak kazanır

Ayrıca Cuma gunu ikindi namazı ile guneş batmasına kadar Allah’dan dilediğiniz herşeyi isteyinBol bol Dua edin
Cuma gunu La ilahe illa ente ya hannanu ya mennanu ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram bu dua ile dua eder ve Allah’dan isterse Allahu teala mutlaka duanıza karşılık verir

Cuma gunu akşam ezanına 45 dakika kala Ya Meliki Muktedir sin Allah’ım bana yardım et ismini (100) defa tekrarlayıp sonrada dileğinizi dileyin, sıkıntınız gider,huzura ve rahata erersiniz Allahın izniyle

Üst Alt