Son Konu

Cuma Gunu Okunması Tavsiye Edilen Dualar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Herkese Hayırlı Cumalar diliyorum oncelikle bugun sizlere Cuma gunu okumamız gereken cok guzel dualar ve tesbihatlar paylaşmak istiyorum

imagescumagunuokunmasitavsiyeedilendualar5adbdfc48451e
Ozellikle bu duaları bu mubarek gunde okumanızı tavsiye ediyorumCuma gunu okunması tavsiye edilen dualara ornekler hazırladım sizler icinCuma gununun ehemniyetini kıymetini biraz olsun anlamamız ve bu guzel duaları okuyup Allaha hamdu senalarda bulunmamız dileğiyle!

imagescumagunuokunmasitavsiyeedilendualar5adbdfc5d3c7d

Cuma gunu okunması tavsiye edilen dua ornekleri:

Cuma gunu LA İLAHE İLLALAHU’L MELİKU’L HAKKU’L MUBİN 200 defa zikreden Kişi Allah’tan ne isterse verilirCuma gunu Sabah

YARAKİB esması 312defa zikrederek istegini Allah’a bildirrisen istegin kabul olur

Cuma gunu ikindi namazı ile guneş batmasına kadar olan zaman diliminde Allah’dan isteyin Dua edin
Cuma gunu'La ilahe illa ente ya hannanu ya mennanu ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram

Yukarıdaki dua ile dua eder ve Allah’dan isterse Allah mutlaka duanıza karşılk verir

Cuma gunu akşam ezanına 45 dakika kala aşağıdaki tesbihat okunmalıdır

Ya Meliki Muktedir sin Allah’ım bana yardım et ismini 100 defa tekrarlayıp sonrada dileğinizi dileyin, sıkıntınız gider,huzur vr rahata erersiniz

Cuma gunu namazından sonra yuz defa Ya Rahman diyenler unutkanlıktan ve gafletten kurtuldukları gibi kalpleri de nurlanır

Bu mubarek Cuma gunu bin kere Ya Allah emasını okuyanlar evliyalar sınıfına katılırlar Allahın izniyle

Cuma namazından sonra yuz defa Ya Gaffar ismi şerifini okuyanlar affa mağfirete mazhar olurlar

Cuma gunu akşama doğru Ya Veliyy ismi şerifini okuyanların hayırlı dilekleri kabul olunur

Cuma gecesi 1000 defa Ya Muhsi ismi şerifini okuyanın kıyamet gununde hesabı kolay olur

Cuma gunu 1000 defa Ya Vali ismi şerifini okuyarak dua edenin duası kabul olur, işleri kolaylaşır

10 hafta sureyle Cuma gunleri onar defa Ya Ganiyy, Ya Muğni ismi şeriflerini okuyan zengin olur

Cuma geceleri 100 defa Ya Darr ismi şerifini okumaya devam eden Cenabı Hakka yakın olur ve zarar verici şeylerden emin olur

Cuma namazından sonra yuz defa Ya Gafur ismi şerifini okuyanlar af olunur

Cuma namazında hutbe esnasında yuz defa Ya Basir ismi şerifini okuyanı Cenabı Allah hidayete erdirir, kalp gozunu acar

Cuma Gunu YA VELİYYU YA ALLAH esmasını 1000 defa zikreden kişi her istediğine kavuşur

Üst Alt