Son Konu

Cyberpunk 2077'de Serinin Yaratıcısı Mike Pondsmith'in De Rolü Var

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

CD Projekt Red'in merakla beklediğimiz rol yapma oyunu Cyberpunk 2077, Cyberpunk masaüstü oyununu temel alıyor ve bu serinin yaratıcısı da bildiğiniz üzere Mike Pondsmith. Pondsmith yaptığı yeni açıklamayla oyunda rol aldığını söyledi:

"Aslında bir rol için kayıt yapmıştım lakin sonra bana öbür bir rolü mütenasip gördüler, bundan fazlasını söyleyemem. Bunu söylüyorum, zira bir çok hayran "oyunda bir bölgelerde önümüze çıksa âlâ olur" biçiminde konuşuyorlar. Evet, ben de oyundayım. Tahminen de bir yanlarda Johnny Silverhand gitarını çalarken ben de çıkıp bas çalarım, görünür mi olur?" biçiminde konuşan Pondsmith, bunu gülerek söylediğine nazaran bas gitarist olma ihtimali biraz düşük üzere :)

Oyunda Pondsmith'in rolü muhtemelen çok küçük olacak, velev büyük ihtimalle Stan Lee gibisi bir cameo ile önümüze çıkma ihtimali var. Alışılmış Pondsmith, Stan Lee'ye kıyasla pek de yüzüne aşina olduğumuz bir isim olmadığından tahminen de oyunda görünce kendisini tanımayacağız bile. Yani umarım oyunda önümüze çıktığı sahnede kim olduğunu zahir eden de bir ipucu bulunur ki herkes merak edip araştırsın kendisini.

CDPR'ın oyunlara eklediği easter egg'lerin kalitesi malumunuz, velev The Witcher'daki DRM iletisini kesinlikle hatırlıyorsunuzdur. Buna misal, gerçek hayattaki Cyberpunk oyununa atıfta bulunan bir not yahut hizmet tam Pondsmith'lik olurdu.

Cyberpunk 2077, 2020 yılının Nisan ayının 16. günü bizlerle olacak.

Üst Alt