Son Konu

Depremzedeye kurban desteği

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kurbanlar bu yıl depremzedelere

Kurbanlar Van'daki depremzedelere bağışlanıyor

imagesdepremzedeyekurbandestegi5ad7c1b1c0864

*Turk Hava Kurumu bu yıl vekaleten kesilecek kurbanların kavurma yapılacak etlerinin Vandaki depremzedelere ulaştırılacağını bildirdi
2019 Kurban Bayramında vekaleten kurban kesimi ve deri toplama icin ulke genelinde tum THK personeli hazır

Her sene ihtiyac sahiplerine kurban eti ulaştırmak icin bağış kampanyaları duzenleyen yardım kuruluşları, bu yılki kurban bağışlarını deprem bolgesinde yoğunlaştıracak
Her sene ihtiyac sahiplerine kurban eti ulaştırmak icin bağış kampanyaları duzenleyen yardım kuruluşları, bu yılki kurban bağışı calışmalarını deprem bolgesinde yoğunlaştıracak

*Turk Kızılayı vatandaşların bağışı sonucu vekaletle Et ve Balık Kurumunun Van kombinasında kestireceği buyukbaş kurbanlıktan elde edilecek eti deprem bolgesinde halka dağıtacak 5 kiloluk paketler haline getirilecek kurban etleri, Kurban Bayramı suresince Turk Kızılayı ekiplerince ihtiyac sahiplerine dağıtılacak

*Deniz Feneri Derneği de kurbanlık hayvanları Kayseri ve Malatya'daki tesislerde kestirecek Kesilen kurbanlıkların etleri paketler halinde deprem bolgesine sevk edilecek
Deniz Feneri Derneğine kurban bağışında bulunmak isteyenler 490 lira karşılığında kurban hissesi alabiliyor

*İHH İnsan Hak ve Hurriyetleri İnsani Yardım Vakfı da 350 lira karşılığında kurban hissesi bağışı topluyor Bağışlarla alınan Kurbanlıkların coğu deprem bolgesinde cadırlar ve aşevlerine yonlendirilecek

*Kimse Yok mu Derneği bayram suresince kestireceği bağış kurbanlarından elde edilecek kurbanı deprem bolgesinde dağıtacak

AA

Üst Alt