Son Konu

Discord bot ekleme nasıl yapılır?

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme.jpeg

Oyuncular için geliştirilen sesli ve yazılı iletişim uygulaması Discord her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor. 2021 itibariyle kullanıcı sayısı 140 milyonun üzerine çıkan platform, pandemi döneminde tavan yaptı. Ancak buna paralel olarak “Discord bot ekleme nasıl yapılır? Discord müzik ve mesaj silme botu nasıl eklenir?” gibi soruların cevabı da çok aranıyor. Yazımızda bu işlemlerin nasıl yapılacağını resimleriyle anlattık.

Discord bot nedir?

Bot ekleme işlemine başlamadan önce kısaca bu işlemin ne olduğuna bir göz atalım. Discord botları, sizden komut alan sahte kullanıcılara verilen isimdir. Her botun kendine has görevi vardır.

Dilerseniz bu botlar sayesinde argo konuşan kişileri banlayabilir, oyun istatistiklerinizi görebilir veya müzik çalabilirsiniz. Bunlar gibi birçok görevi olan bu batlara düzgün komut vermeniz yeterli.

Discord botu nasıl eklenir?

Discord sunucusuna bot eklemek aslında oldukça basit. Fakat bot ekleme işlemine başlamadan önce ”Sunucuyu yönet ” izinlerine sahip olmanız gerekiyor. Eğer bu izinlere sahipseniz hemen işe koyulalım.

Adım 1: İnternet tarayıcınızdan Discord’a giriş yapın.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme.png
Discord’a internet tarayıcısı üzerinden giriş yapın

Adım 2: Bot eklemek için çeşitli kaynak internet siteleri mevcut. Carbonitex veya top.gg gibi kaynak siteleri kullanabilirsiniz.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-1.png
Çeşitli kaynak sitelerinden bot eklemek mümkün

Adım 3: Eklemek istediğiniz Discord botu seçtikten sonra ”Davet et” seçeneğine tıklayın.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-2.png
Seçtiğiniz botu ”Davet et” diyerek ekleme imkanınız var

Adım 4: Sizi eklemek üzere olduğunuz botun özelliklerinin olduğu bir sayfaya yönlendirecek. Buradan tekrar ”Davet et” seçeneğine tıklayın.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-3.png
Açılan pencerede ekleyeceğiniz botun özellikleri karşınıza çıkacak.

Adım 5: Daha sonra Discord botun sunucuya eklenebilmesi için bir yetkilendirme ekranı karşınıza çıkacak.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-4.png
Botu eklemek için yetki vermeniz gerekiyor

Adım 6: Buradan eklemek istediğiniz sunucuyu seçerek ”Devam et” daha sonra ”Yetkilendir” seçeneğine tıklayın.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-5.png
Eklenen bot sağ üst köşede çıkacaktır.

Adım 7: Eklediğiniz bot ekranın sağ üst köşesinde çıkacaktır.

Müzik botu ekleme işlemi

En popüler Discord botlarından biri olan müzik botu, tıpkı diğerleri gibi sunucuya eklemesi oldukça kolay. Hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları olan müzik botları, sunucularda müzik çalarak eğlenceli anlar geçirmenize olanak sağlıyor.

Eğer yeterli yazılım bilginiz varsa kendi müzik botunuzu da geliştirebilirsiniz. Ancak oldukça kaliteli müzik botları da mevcut. Eklemek için izlemeniz gereken iki yol var. Birincisi, yukarıda verdiğimiz kaynak web sitelerinden müzik botu araması yapmak. İkincisi ise arama motoru üzerinden müzik botu araması yapmak.

Adım 1: Carbonitex veya top.gg gibi çeşitli kaynak sitelerinden birine giriş yapın.

Adım 2: Karşınıza açılan pencerede Discord bot listesinden ”Müzik” seçeneğini işaretleyin.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-6.png
Müzik botu en popüler discord botlarından biri

Adım 3: Eklemek istediğiniz müzik botunu seçtikten sonra ”Davet et” seçeneğine tıklayın.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-7.png
Seçtiğiniz müzik botunu ”Davet et” diyerek ekleyin

Adım 4: Botun özelliklerinin yer aldığı ekrandan ”Davet et” seçeneğine tıklayın.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-8.png
Bu sayfada müzik botunun özellikleri karşınıza çıkacak.

Adım 5: Burada botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-9.png
Müzik botunu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin

Adım 6: Yetkilendir” seçeneğine tıkladıktan sonra müzik botu sunucunuza gelecek.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-10.png
Yetkilendir diyerek müzik botunu ekleyin

İşte adım adım mesaj silme botu ekleme işlemi 

Daha önce de belirttiğimiz gibi Discord üzerinden mesajları tek tek silmek yerine, mesaj silme botu kullanabilirsiniz. En popüler mesaj silme botlarından biri de ”Mee6”. Bu botu sunucunuza ekledikten sonra mesajları toplu bir şekilde silebilirsiniz.

Adım 1: Mee6 web sitesine gidin ve ”Discord’a ekle seçeneğine tıklayın.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-13.png
En popüler mesaj silme botlarından biri Mee6’dır. Ek olarak kaynak web sitelerinde mesaj silme botları mevcut.

Adım 2: Karşınıza botun sunucunuzda çalışması için izin sayfası çıkacak. ”Yetkilendir” seçeneğine tıklayın. Mesaj silme botu sunucunuza geldi. Şimdi ise botun yetkilendirme işlemlerini tamamlayalım.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-14.png
Mesaj silme botunu kurmak istediğiniz sunucuyu seçin

Adım 3: Mee6 bot sayfasına gidin ve ”Moderatör” seçeneğine tıklayarak aktif ederek açalım. Daha sonra açılan sayfada aşağıda yer alan komutlar kısmına gidelim.

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-12.png
Moderatör seçeneğini aktif edin

Adım 4: ”!Clear” ve ”!Clear-all-infractions” seçeneklerini açalım

discord-bot-ekleme-nasil-yapilir-discord-muzik-mesaj-silme-botu-ekleme-11.png
Mesaj silme botu sayesinde 1000’e kadar mesajı silme imkanınız var. Ek olarak metin kanalına !Clear 50 yazarak 50 tane mesajı silme imkanınız var.

Mesaj silme botunu kullanmak için hazırsınız. Sunucuda bulunan metin kanalına silmek istediğiniz mesaj sayısını ”!Clear 50” şeklinde yazın. Son olarak en fazla 1000’e kadar mesaj silme imkanınız var.

Üst Alt