Son Konu

Diyet Semizotu Yemeği

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Diyet Semizotu Yemeği Tarifi İçin Malzemeler

*1 bağ semizotu
*2 yemek kaşığı sıvı yağ
*1 adet soğan
*1 adet domates
*1 tatlı kaşığı domates salçası
*1 tatlı kaşığı biber salçası
*1 avuç bulgur yada pirinç
*Tuz, sıcak su

Diyet Semizotu Yemeği Tarifi Yapılışı Merhabalar, diyet zamanı ne yiyeceğimizi düşünür dururuz çoğu zaman Aynı şeyleri yemekten de sıkılırız haliyle Bu nedenle bugünkü tarifimi beğeneceğinizi düşünüyorum Bildiğimiz lezzet semizotunu bi kaç küçük farklarla daha lezzetli hale getirdim Umarım beğenirsiniz
Öncelikle semizotunu iyice yıkıyoruz ancak toprak kısımlar hariç saplarini kesmiyoruz Saplarıyla birlikte iri iri doğruyoruz Tencereye iki yemek kaşığı sıvı yağ ekliyoruz Yemeklik doğradığımız soğanı yağda birkaç dakika çeviriyoruz Salçayi da ekliyoruz Üzerine semizotunu ekleyip birkaç dakika daha çeviriyoruz Üzerini bir parmak geçecek kadar sıcak su ekliyoruz ve tencerenin ağzını kapatıyoruz Kaynamaya başlayınca içine yıkanmış bir avuç bulgur yada pirinç atıyoruz Soyup, küp küp doğradığımız domatesi de ekleyerek tekrar tencerenin ağzını kapatıyoruz Kısık ateşte pirinçler yumusayincaya kadar pişiruyoruz Sapları eksimsi, hoş bir lezzet veriyor Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum Şimdiden afiyet olsun Sevgiler

Üst Alt