Son Konu

Doğalgaz Ödemeleri Başladı: Doğalgaz Yardım Ödemesi Nasıl Yapılacak? Doğalgaz Yardım Parası Nereden Alınır?

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e1b95afa6e4cd7393f6cdbf2eadcda499a50fa33.jpg

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz aylarda 'Doğalgaz Tüketim Desteği' yapılacağını açıklamıştı. Müracaatları 18 Şubat'ta başlayan doğalgaz takviyesine çok sayıda vatandaş başvurdu. Ödemelerin başlamasıyla birlikte müracaat yapan vatandaşlar ödemenin nereden, nasıl ve ne vakit yapılacağını, müracaat yapmayan vatandaşlar ise müracaatların devam edip etmediğini araştırmaya başladı. Pekala, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı'nın Doğalgaz Tüketim Takviyesi ödemeleri nasıl yapılacak? Doğalgaz yardım parası nasıl alınır? Doğalgaz Tüketim Takviyesi müracaatları devam ediyor mu? Doğalgaz Tüketim Desteği'ne nereden başvurulur? Ayrıntılar haberimizde...

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz ödemelerine dayanak yapılacağını duyurmuştu. 18 Şubat'ta müracaatları başlayan Doğalgaz Tüketim Dayanağı ödemelerinin başladığı duyuruldu. Başvurusu onaylanan vatandaşların ödemelerinin başladığının duyurulmasıyla, halk ödemelerinin nasıl olacağını araştırmaya başladı. Peki, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı'nın Doğalgaz Tüketim Takviyesi ödemeleri nasıl yapılacak? Doğalgaz yardım parası nasıl alınır? Doğalgaz Tüketim Dayanağı müracaatları devam ediyor mu? Doğalgaz Tüketim Desteği'ne nereden başvurulur? İşte ayrıntılar...

Bakan Derya Yanık, Kömür Yardımından Sonra Bu Sene Birinci Kez Yapılacak Olan Doğalgaz Yardımı Hakkında Açıklamalarda Bulundu.

Derya Yanık açıklamalarında şu kelamlara yer verdi; 'Başvuruda bulunan ve Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızca hak sahipliği onaylanan 230 bin hanemize yıllık desteğimizin birinci taksiti olarak toplamda 80,5 milyon TL'lik dayanak verdik'

Doğalgaz Yardımının Meblağı Ne Kadar Olacak?

Bakan Yanık, ödemeler hakkında 'İhtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirdiğimiz Doğalgaz Tüketim Takviyesinde ödemelerimiz başladı. Isıl harita baz alınarak belirlediğimiz takviye fiyatımız 450 TL - 1.150 TL ortasında değişiyor. Ödemelerimizi iki taksit olarak gerçekleştiriyoruz. Ödemesini yaptığımız birinci taksit meblağı bölgelerin mevsimsel durumuna nazaran 225 TL ile 575 TL ortasında değişecek.' açıklamasını yaptı.

Buna ek olarak; 'Vatandaşlarımızın müracaat sırasında hastalığına dair raporunu sisteme işlemesi gerekecek. Hastalarımızın yaşadığı hanelere, belirlediğimiz dayanak fiyatına ek olarak yüzde 5 fazla ödeme yapacağız.' açıklamasını da kelamlarına ekledi.

Doğalgaz Tüketim Dayanağı Ödemeleri Nasıl Yapılacak?

'Vatandaşlarımız, e-Devlet'ten yaptıkları müracaatları onaylandıktan sonra PTT'ye gidip faturalarını ibraz ederek dayanaktan yararlanabilecek. Başka yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise takviye ölçüsü kartlarına yatırılacak.'

Doğalgaz Tüketim Takviyesi Müracaatları Devam Ediyor mu? Nereden Başvurulur?

18 Şubat'ta Doğalgaz Tüketim Dayanağı müracaatları başladı. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, müracaatların devam ettiğini ve vatandaşların müracaatta bulunabileceğini belirtti. Müracaatları E-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

SOSYAL YARDIM MÜRACAAT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Üst Alt