Son Konu

Duruşmada ilginç anlar: Tutuklu sanık duruşma arasında Oktar'ın saçını kokladı

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Marmara Ceza ve İnfaz Kurumu karşısındaki salonda yapılan duruşmaya Adnan Oktar'ın da ortalarında bulunduğu tutuklu sanıklar getirildi.

Salonda kimi tutuksuz sanıklar ve sanık avukatları da hazır bulundu. Duruşmayı çok sayıda izleyici takip etti.

"DİNİ TELKİNLE CİNSEL İSTİSMAR SAVLARINI KABUL ETMİYORUM"

Tutuklu Bora Yıldız savunmasında "İddianamede turnike sisteminin yöneticisi ve örgütün kız getirme imamı olmakla suçlanıyorum. Evlenmek için, fantezi için münasebete girmenin ceza hukukunda yeri yok. Faal pişmanlıktan yararlanarak tabir verenlerin beyanları çelişkilidir. Tecavüze uğramadım dediği için tutuklanıyor, ne yapsınlar, onlar da palavra beyanda bulunuyor. Hem hasımlıkları var, evlenmedim diye çok kızgınlar bana, hem de menfaatleri var. Turnike sistemi bir saçmalık. Seks kaseti var diye haber yaptılar. Orada bir penis var, benimse götürün isimli tıpta karşılaştırın dedim ancak yapılmadı. Dini telkinle cinsel istismar argümanlarını kabul etmiyorum. Ben bu türlü bir şeyi bayanlara anlatsam inanır mı? Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

"BEN ÖRGÜT YÖNETİCİSİ DEĞİLİM, ADNAN BEY'DEN TALİMAT ALMADIM"

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Alev Babuna, tabirlerini kullandı.

ADNAN OKTAR'IN SAÇINI KOKLADI

Duruşmaya kısa bir orta verildi. Orta sırasında Adnan Oktar dışarı çıkarılırken, sanıklardan Merve Büyükbayrak, birkaç kere Oktar'ın saçını kokladı. Jandarmanın uyarmasının akabinde Büyükbayrak, 'Hocamın saç telleri çok hoş kokuyor' dedi. Akabinde Adnan Oktar ve başka sanıklar salon dışına çıkarıldı.

DURUŞMAYA YARIN DEVAM EDİLECEK

Mahkeme heyeti, öteki sanıkların da tutukluluklarına yönelik savunmalarını yapmaları için, duruşmaya yarın devam edileceğini belirtti. Duruşma yarın da sanıkların savunmalarıyla devam edecek.

Üst Alt