Son Konu

Düşük hapı düşük iğnesi hakkında bilinmesi gerekenler

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Gözden Düşmüş gebelik için, bir çok doğum denetim yöntemi bulunmaktadır Bu yöntemler aralarında en çok tercih edilenler ise doğum kontrol haplarıdır Fakat dahası istenmeyen gebelik için tedbir alınmadan, hamilelik yaşandığında,

Istenmeyen hamilelik için, bir fazla doğum denetim yöntemi bulunmaktadır Bu yöntemler arasında en çok seçim edilenler ise doğum denetim haplarıdır Ama diğer taraftan istenmeyen hamilelik için önlem alınmadan, gebelik yaşandığında, kadınlar aralarında hatalı dao lsa tercih edilen düşük iğnedi, doğrusu şu bildiğimiz adet söktürücü iğnelerdendir arkadaşlarımDüşük hapı ise gebeliğin birincil günlerinde, beğenilmeyen hamileliği sonlandırıyor ama ben gerçi kanımca bunun bir hekim yönetiminde olmasından yanayım ve kuşkusuz bu gibi sorunlara önlem için doğum yoklama yöntemlerinden en yerinde olanının uygulanmasından yanayım Sevgili hanımlar, bu yazımızda sizlerle düşük iğnesi ve düşük hapı hakkında bilgiler paylaşıyoruz
Düşük iğnesi diye adlandırılan iğneler sahiden adet söktürücü iğnelerdir ve gebeliği sonlandırmayı sağlamazBu nesil iğneler östrojen ve progesteron hormonunu beraberce içerirler ve geciken adetin başlamasını sağlarlar
Düşük hapı ise gebeliğin en erken dönemlerinde tesir ederek gebeliğin sonlanmasını sağlıyor
Gerçekten ilacın düşük yaptığını bildirmek birazcık hatalı olur Çünki gebeliğin en erken aşamasına tesir ederek yumurta hücresiyle spermin birleşmesinden oluşan embriyonun uterusta (rahim içinde) yerleşmesini önleyerek gebeliği engelliyor Cenin yerleştikten sonradan ise gebelik daha ileri aşamalara geldiğinde düşüğü yapmak için mizoprostol adı verilen diğer bir ilaçla kombine ediliyor Bu kombinasyon sonucunda erken gebelik döneminde kürtaj gerekmeksizin düşük gerçekleşebiliyor
Şu lahza için gebeliğin sonlandırılması ülkemizde hukuki olarak 10 gebelik haftasına dek ve kürtaj yoluyla gerçekleşiyor Bu hamilelik haftasından daha sonra gebeliğin sonlandırılması ise kadının isteğine tarafından yok, anne adayının hayati gebeliği devam ettirmesini engelleyen hastalıkları olduğunda, veya bebekte ciddi gelişim kusurları olduğunda bir komite onayıyla olası oluyor
h 3Düşük hapı düşük iğnesi hakkında bilinmesi gerekenler

Üst Alt