Son Konu

Ege Bölgesi'ndeki 275 Yangından 274'ü Söndürüldü: Köyceğiz'deki Yangın Denizli Sınırına Yaklaştı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-cd805484dde9d37bdeb435bbe4df9f14c0c13812.jpg

15 gündür Türkiye'nin Ege bölgesi'nde süren 275 yangından 274'ü denetim altına alınırken Muğla Köyceğiz'deki yangın hala devam ediyor. Takımların havadan ve karadan müdahaleleri devam ediyor.

Türkiye Ege Bölgesi’nde 15 gündür devam eden yangınlarla gayret sürüyor. Orman Genel Müdürlüğü’nün açıkladığına nazaran, 15 günde 275 yangından 274’ü denetim alındı. Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde ise yangın hala tesirini sürdürüyor.

Köyceğiz'deki yangının daha fazla yayılmaması için takımlar çalışmalarını sürdürüyor.

Söndürme çalışmalarına Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı takımların yanı sıra vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi ve Beyağaç Belediyesi işçisi de takviye veriyor.

Yangının Beyağaç'taki anıt ağaçların da olduğu karaçam ormanına sirayet etmemesi için takımlar büyük uğraş sarf ediyor.

Beyağaç Belediye Lideri Mustafa Akçay, bölgede yangını söndürme çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Evvelki gün büyük kısmı denetim altına alınan yangının rüzgarın tesiriyle dün tekrar alevlendiğini belirten Akçay, "Bölgenin sarp olması müdahaleyi zorlaştırıyor. Beyağaç mülki sonuna kuş uçuşu 5 kilometre yaklaşan yangının bugün denetim alınacağını düşünüyoruz. Ciğerlerimiz yanıyor. Biz de bölgede takımlara elimizden geldiğince yardımcı olamaya çalışıyoruz." dedi.

Ege bölgesindeki tek yangın

Muğla’nın Milas ilçesinde 11 gündür devam eden yangın dün nihayet denetim altına alınabildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “11 gündür devam eden Muğla Milas yangını denetim altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor” kelamlarıyla duyurdu. Pakdemir saatler sonra Twitter’dan yaptığı açıklamayla Bodrum yangının da denetim altına alındığını açıkladı. Böylece Ege Bölgesi’nde faal olarak sadece Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde yangın devam ediyor.

Üst Alt