Son Konu

Ekrem İmamoğlu: Şoför ambulans çağırın diyerek baygınlık geçirdi

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Dün akşam saatlerinde yaşanan metrobüs kazasıyla ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

İstanbul'un Avcılar ilçesinde 4 metrobüsün karıştığı kazada 2 metrobüs baş başa çarpıştı.

Korkunç kazanın akabinde olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

Yolcular için seferber oldular

Öte yandan 99 kişinin yaralandığı kazada, metrobüs seferlerinin durması üzerine binlerce kişi yolda mahsur kaldı.

Metrobüslerden inen yolcular duraklara yürüyerek ulaştı. Vatandaşların mağduriyetini gidermek için AK Partili ilçe belediyeler yolcular için seferber oldu ve bölgeye otobüs sevk etti.

kaza_6814.jpg

İmamoğlu açıklamalarda bulundu

Kazayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatılırken, İstanbul büyükşehir Belediye Lideri (İBB) Ekrem İmamoğlu'ndan mevzuya ait açıklama geldi.

DHA'nın transferine nazaran; DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener ile birlikte İBB'nin Çengelköy Eğitim, Kültür ve Toplumsal Hayat Merkezi'nin açılışına katıldı.

kaza_6414.jpg

"2 saat içerisinde ulaşıma açıldı"

Burada kazaya ait konuşma yapan İmamoğlu, "Saat 18.30 sıralarında 100 bini aşan insan seyahat yapıyor. Burada kaza meydana geldi. Yaptığımız incelemelerde birlikte 18.30'da oluşan bu kaza 2 saat içerisinde gruplarımızın süratli müdahalesiyle ulaşıma açıldı" dedi.

imamoglu_3094.jpg

"Şoför ambulans çağırın diyerek baygınlık geçirdi"

Ekrem İmamoğlu kazanın oluş nedenini ise "Kazanın kayıtlarından ve elde ettiğimiz manzaralardan ve ses kaydından ortaya çıkıyor ki sürücünün feryat ederek, makûs oluyorum, ambulans çağırın diyerek aslında bir baygınlık geçirdiğini ve otobüsün direksiyonunun yan şeride gerçek kayarak baş başa çarpışmasına vesile olduğunu söz etmek isterim" şeklinde açıkladı.

avilar_4316.jpg

"Rahatsızlık geçirdiği ses kaydından, manzaralardan ortada"

İmamoğlu, "117'ye yakın insan hastaneye sevk edildi. Şu an itibaren hastanede 10'un biraz üzerinde insanın hastanede kaldığını söyleyebilirim. Yaralı sayısı 10 civarında. Ameliyat görünen hastamız şu an için bize ulaşmadı. 2 hastamız ameliyat edildi, bunlardan ikisi de sürücülerimiz. Tecrübeli sürücülerimiz var. Rahatsızlanan sürücülerimiz 2012'den beri metrobüs sınırında çalışan sürücümüz. Rahatsızlık geçirdiği ses kaydından, imgelerden ortada.

Vatandaşlarımızın gereksinimlerine varıncaya kadar ilgilendiğimiz belirtmek isterim. Ben de vatandaşlarımızı hastanede ziyaret ettim. Şayet ihmal var ise bu hususta hangi mevkiide olursa olsun gerekli idari uygulamaların yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın" ifadelerini kullandı.

kaza_1680.jpeg

metrobus_6962.jpg

Üst Alt