Son Konu

Elon Musk'tan Kendisine 'Elona' Diyen Çeçen Lider Kadirov'a Yanıt Var

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
2022031616312912846.jpg

Elon Musk'ın Rusya Devlet Lideri Vladamir Putin'e yaptığı Ukrayna için teke tek dövüş çağrısında her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Dün devreye Rus uzay ajansı Roscosmos'un lideri Dmitry Rogozin girmiş ve Musk, bu kere de onunla laf savaşına girmişti. Bugünse devrede Putin'e gözü kapalı dayanak veren Çeçen önder Ramzan Kadirov vardı. Görünüşe nazaran Musks'ın Ukrayna'nın mukadderatı için "Vladimir Putin'e meydan okuması" Kadirov'u çok kızdırmış.

Kadirov, Telegram'da yazdığı yazıda, Musk'ın Putin'i bir dövüşte yenmesi için çok büyük bir eğitim alması gerektiğini söyledi. Musk tarafından paylaşılan bir İngilizce çeviride, Kadirov'un "Elon Musk, sana bir tavsiye: Gücünü Putin'inkiyle kıyaslama" diye yazdı. Kadirov'un iletisi şöyle devam ediyordu: "Vladimir Vladimirovich (Putin'in ikinci adı) çok daha zayıf bir rakibi yendiğinde sportmenlik dışı görünecek."

Kadirov ayrıyeten, Musk'ı "nazik (efemine) Elona" olarak nitelendirerek dalga geçmeye çalıştı ve ona üç Çeçen enstitüsünde eğitim teklif etti: Rus Özel Kuvvetler Üniversitesi, Akhmat Dövüş Kulübü ve Grozni Çeçen Devlet Televizyon ve Radyo Yayın Şirketi.

Buna karşılık Musk, Kadirov'a tweet atarak yanıt verdi ve Elon Musk olan Twitter ismini da Elona Musk olarak değiştirdi. Musk şunları yazdı: "Teklifiniz için teşekkür ederim, lakin bu türlü harika bir eğitim bana çok fazla avantaj sağlayacaktır. Şayet dövüşmekten korkarsa, yalnızca sol elimi kullanmayı kabul ederim ve ben solak bile değilim. Elona."

Üst Alt