Son Konu

emekli intibak yasası toplu odeme Ocak

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ocak 2019 emekli intibak yasası toplu odeme

95 milyon emeklimize iki mujde birden geldi SGK eksik maaş aldığı belirlenen emeklilere toplu odeme yapacak Emekli, dul ve yetim aylıkları da Kurban Bayramı oncesinde odenecek

Tam 95 milyon emekliye iki mujdeli haber birden geldi Sosyal Guvenlik Kurumu , eksik maaş aldığı belirlenen emeklilere toplu odeme yapacak Emekli, dul ve yetim aylıkları da Kurban Bayramı oncesi bugunden itibaren yatırılmaya başlanacak Emekliler arasında, emeklilik yılından kaynaklanan maaş farklarını ortadan kaldırmayı amaclayan İntibak Yasası kapsamında 2 milyon dosyanın işlemleri tamamlandı Eksik aylık aldığı belirlenen emeklilerin listesi de netleşti İlk etapta yaklaşık 2 bin 500 emekliye odemeler yapılmaya başlıyor Aylığı eksik yatırılanlardan işlemleri tamamlanan yaklaşık 850 kişiye toplam 2 milyon 455 bin lira fark odenecek Odemeler incelendiğinde en duşuk farkın 958 lira en yuksek farkın da 21 bin 752 lira olduğu belirlendi SGK yetkilileri, odemelerin ekimde tamamlanacağını belirterek, Yıllarca hatalı işlem nedeniyle eksik maaş alanlar olmuş Bu durumda olan emeklilere intibak zammı dışında ekstra iyileştirme yapılmış olacakdedi

Bir dahaki yılki odemelerle 19 milyon kişiyi etkilemesi beklenen intibakta, 2000'den once emekli olanlar zam alacak 3 bin 600 gun prim odeyen, en yuksek gostergeden emekli olanlara 118 lira zam verilecek 5 bin gun prim odeyen ve tavandan emekli olanlara ise 1495 lira zam yapılacak 6 bin gun prim odeyen ve tavandan emekli olanların maaşına 174 lira, en ust gostergeden emekli olan 7 bin 400 gun calışanın maaşına 212 lira zam yapılacak 9 bin gun prim odeyen ve en ust gostergeden emekli olanlar ise 247 lira fark alacak Bu gosterge ve prim gununun uzerinden emekli olanlara ise 339 TL'ye kadar zam verilecek

Emekli olan, dul ve yetim aylığı alanların maaşı da bayram oncesi farklar hesaplara yatırılıyor Buna gore tahsis numaralarının son rakamı 9,7,5 ve 3 olanlara 17 Ekim'de, 1,8 ve 6 olanlara 18 Ekim'de 4,2 ve 0 olanlara 19 Ekim'de odeme yapılacak Her bayramda olduğu gibi otoyol, Boğaz kopruleri ve belediyelerin sunduğu toplu taşıma hizmetlerinden ucretsiz yararlanılmasına yonelik kararlar alındı

Üst Alt