Son Konu

Emre Aşık ile Yağmur Aşık davasında sanık konuştu: Öldürtmek için kanlı ete ateş ettirdi!

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
emre_asik_ile_yagmur_asik_davasinda_sanik_konustu_oldurtmek_icin_kanli_ete_ates_ettirdi_1606988719_3429.jpg

Günlerdir konuşulan eskİ milli futbolcu Emre Aşık’ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık tarafından öldürülmek istendiği iddiasıyla açılan dava Düzce’de görüldü. Emre Aşık mahkeme için adliyeye avukatı ile gelirken, iddianamede Yağmur Aşık’ın, Erdi Sungur’dan eşini öldürmesini istediğini, adam öldürüp öldüremeyeceğini test etmek için de kanlı ete ateş ettirdiği iddiaları yer aldı.
HABERE AİT FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN
Eski milli futbolcu Emre Aşık, eşi Yağmur Aşık’a geçtiğimiz yıllarda aldatıldığı iddiasıyla boşanma davası açmıştı. Yağmur Aşık’ın çalıştığı oteli bastığını ileri süren Emre Aşık, "Emre’nin ’e’si kalmayacak. Türkiye’de seni bitireceğim’ diyerek kendisini tehdit eden Yağmur Aşık’ı savcılığa ihbar etmişti. Açılan dava sonrasında Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan davaya Emre Aşık avukatı ile birlikte geldi. Mahkeme heyetinin, iddiaları okumasının ardından Erdi Sungur’un ifadesi alındı. Erdi Sungur ifadesinde, “Cumhuriyet Savcılığı’nda samimi itiraflarda bulundum. Cezaevinden firar ettiğimde Yağmur Aşık, beni aldı. Günlük kiralık evlerde kaldık. Daha sonra Yağmur Aşık’ın evinde kaldık. Benim, adam öldürme düşüncem yoktu. Ben, tekrar cezaevine girdiğimde Yağmur ile İlyas Yılmaz görüşmeye devam etmişler. Daha sonra Baycan Ş. isimli birisiyle Yağmur’un beraber olduğunu öğrendim. Yatıp kalkıp Emre’yi öldürmek istediğini söyledi. Ben bunu yapamayacağımı söyledim. Bana Arnavutköy’deki evinin arkasındaki ormanlık alanda, kanlı ete ateş ettirdi. Benim bu işi yapamayacağımı söyledi. Nedenini sorduğumda gözlerimi kırptığım için yapamayacağımı belirtti” dedi.

Pz2Ph_1606901367_1628.JPG

EMRE AŞIK’I ÖLDÜRECEK KİŞİYE 270 BİN LİRA VERDİ

Erdi Sungur, Yağmur Aşık’ın, Emre Aşık’ı öldürecek kişiye 270 bin lira verdiğini hatırlatarak, “İstanbul’dan kiraladığı araçla Düzce’ye gelirken Adapazarı’nda da ikinci aracı kiraladık. Yağmur, İstanbul’dan kiraladığı araçla ben de arkasından Adapazarı’ndan kiraladığım araçla Düzce’ye geldik. Amaç çevirmelerde ikimizin aynı araç içinde polise yakalanmamasıydı. Ben o dönem firariydim. Yağmur’un anne ve ablası bana ‘damadımız’ diyordu. Yağmur’un ablasıyla annesi çantasında iki silah gördüler. Annesi Yağmur’a ‘bu silahlar ne?’ dedi. Yağmur annesine, ‘Sen Emre’yi öldüremedin. Bu halledecek’ diyerek beni gösterdi. Benim bu işi yapamayacağımı düşündükleri için bir gün İzmit civarında yol kenarında beklerken arkamızdan siyah bir minibüs geldi. Yağmur, minibüse geçti ve para götürdü. Yaklaşık 270 bin lira civarında olduğunu hatırlıyorum. Daha sonra para verdiği kişinin Baycan Ş. olduğunu öğrendim. Yağmur’a ‘bu kim?’ dediğimde, ‘Sen yapamayacaksın işi, bu halledecek’ dedi” diye konuştu.

Q7Xz1_1606988268_4959.jpg

‘BENDEN HAMİLE KALDI’

Erdi Sungur, Yağmur Aşık’ın kendisinden hamile kaldığını iddia ederek, şöyle devam etti: “Kendimi o dönemlerde firari olduğum için Sertaç Ataoğlu olarak tanıttım. Cezaevinden firar ettiğimde Yağmur’un yanında kaldım. Benden hamile kaldı. Yağmur, açık hatlardan zaman zaman benim adıma mesajlaşıyor ve bana Emre’nin gay olduğunu söylüyordu. Hatta ellerinde gay bir video vardı ve bana buradaki erkek şahsın Emre olduğunu söylediler. Ben Emre’ye benzetemedim. Ancak onlar Emre olduğunu ısrarla söylediler. Ben bu dönemde Yağmur’un çocuklarının elinden alınırken Emre’nin avukatı Funda Hanım’ın el hareketi yaptığı videosunu izledim ve Funda Hanımı arayarak tehdit ettim. Benim firari olarak silah alma gücüm ve durumum yoktu. Silahları Yağmur aldı. Silahları, İstanbul’dan korsan taksici Mehmet A. getirdi. Silahları Emre’nin bizi öldürme tehdidi olduğu için aldığımızı söylüyorlardı. Ancak bizi arayanın Emre olmadığını daha sonra öğrendim. Düzce’ye gelirken mermileri ise Adapazarı’ndan taksici Hakkı D.G.’den aldık. Mermilerin parasını Yağmur verdi. 100 adet mermi aldık. Mermilerin 89 adetini yakalattık. Geri kalanıyla da hem ete ateş ettim hem de Yağmur otobanda bir iki el havaya sıktı. Biz, Düzce’ye geldiğimizde İlyas Yılmaz’ın evinde kaldık. Dağlık alana gittiğimizde Yağmur, İlyas’a bana domuz bul, depo bul diye ısrar etti. Hatta Düzce’de yakalanmamızın ardından cezaevine girdim ve tekrar çıktığımda 4 gün daha Yağmur’la kaldım. Bu süreç içinde Gaziosmanpaşa’da bir adliyede Yağmur’un baskısıyla onun lehine ifade verdim.”

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet Alp, Erdi Sungur’a, “Sanığın üzerinden Emre Aşık’ın kimliği çıktı. Bu kimliği nasıl elde etti? İstanbul’dan Düzce’ye gelirken kolluk kuvvetlerine çarptılar mı?” sorularını yöneltti. Erdi Sungur bunun üzerine, “Emre’nin kimliği Yağmur’un çantasından çıktı. Bana bu kimliği kullanabileceğimi ve Emre’ye çok benzediğimi söyledi.” dedi.

Erdi Sungur, ifadesinin devamında, “Düzce Vali yardımcısının şoförü Recep H. bize eskortluk yaptı. Yağmur, Recep’e 900 lira araba kiralaması için para gönderdi. Ardından evinde 1500 liraya eskort bir kadın tutarak beraber olmasını sağladı. Ardından Recep’in makam arabasıyla gelmesini istedi. Recep kabul etmeyince eskort kadının ikna etmesini istedi. Ardından Recep açığa alındı” diye konuştu.

‘SONUN VATAN ŞAŞMAZ GİBİ OLACAK’

Emre Aşık, mahkemeye verdiği ifadesinde, “Şikayetçiyim. Dava ve duruşmalara katılmak istiyorum. Erdi’yi tanımam. 2012 yılında Yağmur’la evlendik. İfadelere kadar benim hakkımda öldürme planı kurduğunu bilmiyordum. Ancak bana İlyas Yılmaz’ın kızı, Instagram üzerinden ‘Seni öldürecekler’ diye ısrarla mesaj atınca avukatım aracılığıyla olayı açığa çıkardık. Bu süreçten sonra avukatım görüşmelere devam etti. Ben boşanma davası açtığım zaman Yağmur, sahibi olduğum oteli basarak, ‘Emre’nin E’si kalmayacak. Sonun Vatan Şaşmaz gibi olacak. Seni bitireceğim’ diye tehdit etti. Otelden çıkarken kuzenim Gökhan Ersöz’e de aynı tehditlerde bulundu” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Duruşmaya katılmayan Yağmur Aşık ile tanık İlyas Yılmaz’ın zorla getirilmesi, televizyon programları ile basında çıkan haberlerin toplanmasına ve delil sayılmasına yönelik mütalaa sunuldu. Mahkeme heyeti, mütalaayı kabul ederek boşanma davasında evinden tahliye edilen Yağmur Aşık’ın adresinin tespit edilmesini, ardından mahkeme gününü beklemeden ifadesinin alınmasını isteyerek bir sonraki duruşmanın 28 Ocak 2021 günü yapılmasına karar verdi.

‘ERDİ SUNGUR ÇOK CİDDİ İDDİALARDA BULUNDU’

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet Alp, duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, “Güzel geçti mahkeme. Sanık Erdi Sungur, çok ciddi iddialarda bulundu. Detaylı açıklamalar yaptı. Müvekkilimiz ile ilgili böyle bir eylem birliği içerisinde olduklarını çok net bir şekilde ifade etti. Farklı farklı isimlerden bahsetti. Diğer sanık Yağmur Sarnıç da dinlendikten sonra işin rengi ortaya çıkacaktır. Duruşmamız uzun sürdü, biraz yorulduk. Ancak sonucun güzel olacağı kanaatindeyiz” diye konuştu.

xgHk8_1606988133_0216.jpg

NE OLMUŞTU?

Kasten adam öldürme teşebbüsü suçundan görülen davanın iddianamesinde şüpheliler, TCK’nın 81/1, 35,58’nci maddelerinden yargılanıyor. Şüphelilerin savunma ve dosya kapsamı dikkate alındığında şüphelilerin Emre Aşık’ı öldürmek amacıyla gerçekleştirdikleri silah temin etme ve müştekiyi öldürdükten sonra gömmek amacıyla yer temin etmeye çalışmaları şeklindeki eylemlerin ‘Kasten Adam Öldürme’ suçunun icrai hareketi niteliğinde olduğunun kabul edilmesi gerektiği, şüpheliler Erdi Sungur ve Yağmur Aşık’ın, Emre Aşık’a yönelik gerçekleştirilmiş oldukları eylemin 5237 sayılı TCK’nın 81/1,35 maddesi kapsamında düzenlenen ‘Kasten Öldürmeye Teşebbüs’ suçunu oluşturduğu, şüpheli savunmaları, tanık beyanı, kolluk tutanakları ve dosya kapsamı bir bütün halinde değerlendirildiğinde şüphelilerin üzerlerine atılı suçu işledikleri sonuç ve kanaatine varılarak, şüphelilerin yargılanmasının yapılarak, müsnet suçtan eylemlerine uyan sevk maddeleri gereğince cezalandırılmaları, haklarında TCK’nın 53/1 maddesi uyarınca Güvenlik Tedbirleri uygulanmasına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep edildi.

7cS6z_1606901446_1312.JPG

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık ve birlikte olduğu Erdi Sungur, mart ayında Düzce'de yol uygulaması yapan jandarma ekiplerinin aracına çarpıp, kaçtı. Jandarma ekibi, olay yerinden kaçan Erdi Sungur ve Yağmur Aşık'ı yakaladı. Tutuksuz yargılanan Erdi Sungur, Yağmur Aşık ile birlikte Emre Aşık'ı öldürme planı yaptıklarını iddia etti.

Bakırköy Aile Mahkemesi, Yağmur Aşık'ın başvurusu üzerine 'tehdit', 'hakaret', 'aşağılama ve küçük düşürme'yi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması tedbir kararını onaylayarak, 4 ay uzaklaştırma kararı verdi. Erdi Sungur hakkında verilen karar ise Düzce Şehit Osman Çatana Polis Merkezi Amirliği tarafından kendisine tebliği edildi. Sungur kararı alarak polis merkezinden ayrıldı.

Kararla ilgili açıklama yapan Erdi Sungur, "Yağmur hanım, hakkımda koruma kararı aldırmış. Bana evrak tebliğ edildi. Kendileri tehdit ediyor ama nedense koruma kararı aldırıyor. Kendini reklam etmek istiyor. Biraz televizyonlardan uzak kaldı. 4 ay uzaklaştırma kararı vermişler. Ben mahkeme gününü bekliyorum. Mahkeme günü yaklaştığı için böyle bir yola başvurdu. Benim onlarla bir işim yok. Şu anda zaten Düzce'deyim. Elbette İstanbul'a gidip geliyorum. İstanbul'da da olsam kendileriyle işim yok. Devletimizin verdiği karara mecburen uyacağız" dedi.

T9rwH_1603347369_1583.jpg

NE OLMUŞTU?

Eski futbolcu Emre Aşık ile boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Sarnıç arasında sular durulmuyor. Kendisini cezaevi firarisi Erdi Sungur’la öldürtmek için tetikçi tuttuğunu öne süren Aşık, şikâyetçi olmuştu. Sarnıç ise iddiaları kabul etmemişti. Yaşanan olaylardan sonra basın açıklaması yapan Aşık’ın ardından Sarnıç da sessiz kalmadı. Önce sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yağmur Sarnıç, ardından Uçankuş TV’de yayınlanan 'Hayatın İçinden' programına katıldı.

Yağmur Sarnıç, çarpıcı açıklamalar yaptı. Bunun üzerine sosyal medya kullanıcıları tarafından konuyla ilgili “Rezillik”, “Bu rezillik artık sınırları aştı” gibi yüzlerce yorum yapıldı.

Instagram hesabından açıklama yapan Yağmur Sarnıç, “İstediğiniz kadar iftira atın umurumda değil. Sırf bazı konuları ayyuka çıkartmayayım diye yapıyorsunuz ama bilenler zaten biliyor. Erdi denilen şahısla birlikte hareket ettiğiniz ortada” dedi.

Eski milli futbolcu Emre Aşık, eşi Yağmur Aşık tarafından tehdit edildiği gerekçesiyle karakola başvurmuştu. Avukatı "Yağmur Aşık hakkında adam öldürmeye teşebbüs suçundan dava açıldı. Emre Aşık'a yönelik tehdit mesajlarıyla ilgili de koruma kararı aldırdık" demişti.

hXDhQ_1601622740_4452.jpg

Gazetecilerin, "Tehdit edildiğinize dair haberler çıktı. Başınıza silah dayandığı ve kendi mezarınızı kazdığınız doğru mu?" sorularına avukatı "Bununla ilgili olarak Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'ne adam öldürmeye tam teşebbüsten dolayı şüpheli hakkında kamu davası açıldı. Yargılama devam ederken yine bir ihbar alındı. İhbarı savcılık değerlendirdi. Biz de ifademizi verdik. Bununla ilgili soruşturma devam ediyor" diye konuşmuştu.

Emre Aşık'ın yeni yaptığı açıklamada: "Evlilik birliği dahilinde gözüken bu evlilik tamamen bir kumpastır. Kumpası maalesef göremedim. Etrafımda uyaranlar, ailem, arkadaşlarımın beni defalarca uyarmasına rağmen onları dinlemedim, hata yaptım" diyerek başladığı konuşmada "Hatalıyım ama ardından bu süre zarfında etrafım boşaltıldı ve yalnız bırakıldım. Bu planlı ve bilinçli bir şekilde yapıldı" dedi. 

T9fXp_1601473781_397.jpg

Ailesi, avukatları, bakıcılar, okul öğretmenleri ve kendisinin Yağmur Aşık tarafından defalarca tehdit edildiğini iddia ederek, "İtibarım yerle bir oldu. Yerle bir etmeye çalıştılar ben de en sonunda sizin gibi adıma düzenlenen cinayet planıyla hayretler içinde şahit oldum. Şimdi söylemek istiyorum ki, Allah'a bir can borcum var. Allah'tan başka kimseden de korkmuyorum. Yanlış bir evlilik yaptım ve bunun bedelini ağır şekilde ödedim. Ancak bunu çocuklarımın ödemesine asla izin vermeyeceğim" ifadelerini kullandı.  Türkiye Cumhuriyeti Devletine, hükümetine, adaletine ve kolluk kuvvetlerine güveninin tam olduğunu vurgulayan aşık," Haklı olduğum davada adaletin en kısa zamanda tecelli edeceğine inanmaktayım." şeklinde konuştu. 

8sbku_1601471378_9173.jpg

YAĞMUR AŞIK İLE DÜZCE'DE YAKALANAN ERDİ SUNGUR: PLAN EMRE'Yİ ÖLDÜRMEKTİ!

Eski milli futbolcu Emre Aşık’ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık’la Düzce'de yol uygulaması yapan jandarma ekibinin aracına çarparak kaçtıktan sonra yakalanan Erdi Sungur, Emre Aşık'ı öldürmek için Yağmur Aşık’la plan yaptıklarını iddia ederek, "Düzce'de bir evde kalıyorduk. Keşif yaparken mezar yeri bakıyorduk. Plan Emre'yi öldürmekti" dedi.

UjOKR_1601472402_6219.jpg

Eski milli futbolcu Emre Aşık’ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık birlikte olan Erdi Sungur, geçen Mart ayında Düzce'de yol uygulaması yapan jandarma aracına çarparak kaçtı. Jandarma ekibi, olay yerinden kaçan Erdi Sungur ve Yağmur Aşık'ı yakaladı. Tutuksuz yargılanan Erdi Sungur, Yağmur Aşık’la yaşadıklarını anlattı.

Yağmur Aşık’la 2010 yılından bu yana tanış olduklarını ileri süren Erdi Sungur, "Ben 2010 yılından bu yana tanışıyorum. Kendisi kulüplerde dansçılık yapıyordu. Öyle tanıştık. Benim arkadaşlarımın da olduğu ortamda tanıştık. Arkadaşlığımız güzel bir şekilde devam etti. Sonrasında Emre Bey'le evlendi. Evlendikten sonra birkaç görüşmemiz oldu. Ama bu düzgün bir arkadaşlıktı. Farklı bir arkadaşlık değildi. Uzun yıllar görüştük sonra ben cezaevine girdim. Cezaevine girdiğim zaman 3 yıl görüşemedik. 3 sene sonra ben açık cezaevine çıkınca kendisine ulaştım. Ulaştığımda da Düzce’ye gelip beni aldı. Firar ettim ben firar ettiğimde beni geldi ve aldı. 3-4 gün Düzce’de kaldık" dedi.

Eşi Yağmur Aşık’ın iş yerini basarak kendisini ve otel müdürünü tehdit ettiğini öne süren eski milli futbolcu Emre Aşık’ın şikayeti üzerine, Yağmur Aşık’a 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Emre ise önceki gün avukatıyla Ataşehir Asayiş Büro Amirliği’ne giderek eşi Yağmur Aşık tarafından tehdit edildiğine dair yaklaşık iki saat ifade verdi.

Emre Aşık'ın ifadesinden sonra polis ekipleri Yağmur Aşık'ı kaldığı siteden alarak karakola götürdü. Aşık'ın, eşine tehdit ve adam öldürmeye teşebbüsten dokuz saat ifade verdiği öğrenildi.

Üst Alt