Son Konu

En sık sorulan psikolojik sorular

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Türkiye genelinde bize sorulan psikolojik sorulardan en muhabere olanları bu bölümde sıralıyoruz Bu bölümde listelenen sorular içerisinde gizlilik politikamız gereğince müşterilerin adı ve soyadı bulunmamaktadır*
Psikoloji Sorusu – 1

16 aylık oğlum hiç birşeyden memnun olmuyor ve bilhassa son bir aydır istediği olmadığında ya diliyle ya parmağı ile kendini kusturmaya çalışıyor, çığlık atarak ağlıyor, boğazı ağrıyana kadar bağırıp oksürüyor ve kusuyor Kendisinin alerjik problemleri var üstelik katı ciğnemiyor, korkuyor, panik yaşayıp öğürmeye başlıyor Çok fazla evden dışarı çıkarmam çünkü markete bile gitsek ertesi gün hastalanıyor öbür mekanlar topluluk alerjisini tetikliyor
Son bir haftadır çok geçimsiz, geceleri ağlayarak uyanıyor ve üstündeki battaniyeyi atıyor Sırtını ovalayarak uyutuyoruz üstünü örttüğümüz lahza çığlığı basıyor Birşey istiyor veriyorum, kusturmaya çalışıyor kendini vermiyorum yine aynı sebep gerekmiyor örneğin bu sabah kalktı gözünü açtı oturdu yatakta gözümün içine baktı kusmaya çalıştı ben veya bir başka biri farketmiyoryemek her daim eziyet bize saatlerce birer kaşık biçiminde bitiriyorz yada sütü 510 defa denemede parça parça içiyorSinirlensin derhal yüzümüzü tırnaklıyor……
Psikoloğun Verdiği Cevap

Normal şartlarda danışanlarımıza buradan soruları yanıtlayarak asistan oluyoruz lakin sizin durumunuz bambaşka Başta zaman kaybetmeden devlet hastanesine gidiniz ve çocuğunuza denver gelişim testini yaptırınız Ardından psikolog ile bu yazdiklarınızı konuşunuz ve tedaviye başlayınız Sorunun kaynağı çok manâlı sizin durumunuzda, kişilik 06 yaş arası oluştuğu için de işlem çok kritikdir Gelişimine daha iyi katkıda bulunmak için tavsiyemizi dikkate alınız ve sigortanızın olması yeterli olacaktır Geçmiş olsun, iyi günler dilerim*
Psikoloji Sorusu – 22 yıl önce geçirmiş olduğum beyin ameliyatım ve onun öncesinde 3 yıllık takip süreci dahilinde epileptik hücum geçirmemiş olmama rağmen doğumdan hemencecik sonradan bir defa, 2 ay sonrasındada bir kere olmak üzere toplam 2 defa epileptik hamle geçirdimŞu lahza antiepileptik ilaç kullanmaktayım Bu atakların stresinin üzerine doğum streside eklendi*
Şu anki durumumu aktaracak olursam:
Kesintisiz kendimle uğraşıyorum ve kesintisiz psikolojimi düşünüyorum, konuşulanları, düşündüklerimi kendi içimde yeniden ediyorum, bazen mutlu olduğumda ardından kötüleşeceğimi düşünerek mutluluğumu söndürüyorum Hoş, bir tanecik oğluma baktığımda ara sıra başkasının oğluna bakıyor gibi oluyor ve kendimi fazla kötü hissediyorum Birçok süre kendimi kötü hissediyorum fakat etrafimdakiler bana garip bakmasınlar,beni gözetlemesinler diye dıştan iyi görünmeye çalışıyorum…
Psikoloğun Verdiği CevapYaşadığınız sürecin başta bayağı olduğunu ve geçici bir olumsuzluk oldugunu unutmayın Bu gibi durumlarda olumsuza odaklanmak insanı daima daha depresif bir hale sokar Çocuğunuz için geleceğin siz oldugunu hiç aklınızdan çıkarmayin ve kendinize odaklanmak yerine çocuğunuzla nasıl aktiviteler yapabileceğinize odaklanın Sizin durumunuzda daha fazla içsel önerme etkili rol oynar Keendinizi olumluya odaklayınız ve sizin için yaşayınız Bunlara kendinizi inandırınız ve bu doğrultuda yaşayıniz ve göreceksiniz her şey çok daha güzel olacaktır Mutlu günler dileklerimle
Psikoloji Sorusu – 3Merhaba hekim bayan Benim sorunumun ne onu bilmiyorum, durup durup ağlıyorum ve insanlara düşünmeden kırıcı söz söylüyorum, sonra da pişmanlıkla gözyaşları içinde özür dilemeye çalışıyorum Hastalık hastası oldum ve midem ağrıyor Geçen sene gastrit asit fazlalığı çıktı endoskopide, gözlerim acıyor ve sol gözümü kapatamıyorum Göz kuruluğu varmış Burnumda kemik var, ameliyat olmam gerekiyormuş Ben çok minik yaşta 9 kere kulağımdan estetik ameliyat oldum ve artık ameliyat almak istemiyorum Bunlara ek olarak sivilce ilaçları da kullanıyorum Hangi birini kullanayım, ben okuyorum hayatımda her şey bayağı ama içimde son bir aydır bıkkınlık var ne yaptıysam geçmiyor bana asistan olursanız gerçekte sevinirim
Psikoloğun Verdiği CevapÜst üste gelen afiyet problemleri sizi azıcık yormuş, psikolojik olarak da yıpratmış İçinizde biriken öfkeyi çevrenizdekilere yansıtıyorsunuz Kişilerin zaman zaman sağlık durumu problemleri olur Kayda Değer olan tedaviyle atlatabileceğiniz rahatsızlıklarınızın olması Belki şart itibariyle şu lahza sevimsiz ve sıkıntılı bir dönemden geçiyor olabilirsiniz Bunun süreçsel bir can sıkıntısı olduğunu düşünerek kendinizi telkin etmeye çalışın Alaka odağınızı hastalıktan diğer noktalara dağıtın Daha fazla sosyalleşmeye ve de kendinize hoşunuza dışarı giden meşguliyetler yaratmaya çalışın Bu sayede negatif görüşler ve dolayısıyla gerginliğiniz azalacaktır*
Psikoloji Sorusu – 4Size danışmak istediğim konu gerginlik yönetimiyle ilgili Okulda ya da günlük ilişkilerimde herhangi bir konuda tartışmaya girdiğimde, kısa sürede öfkeleniyorum, kalbim çarpmaya başlıyor, vücudumda halsizlik hissediyorum ve akıcı cümle kuramıyorum az kalsın beynim duruyor Bu konuda en büyük sıkıntıyı kız arkadaşımla tartışırken yaşıyorum Söylememem gereken sözler çıkıyor ağzımdan Ağırbaşlı bir şekilde düşündüklerimi aktaramıyorum Bana bu konuda tavsiyede bulunabilirseniz çok sevinirim İyi araştırmalar
Psikoloğun Verdiği CevapStres yönetimi ve öfke kontrolü günümüzün en fazla şikayet edilen konularının başında gelmektedir Kız arkadaşınızla olan ilişkinizde sizi öfkelendiren ve strese sokan nedenleri bir kağıda yazınız ve bu konuları arkadaşınızla paylaşınız Bu konuları net olarak konuşarak netleştiriniz, yarına bırakmayınız ve fikirlerinizi birbirinize açınız Aranızda anlaşma yapınız ve strese, öfkeye dışarı giden konularda o anlaşmaya uyunuz; konuyu uzatmama gibi,ortamdan birinizin çıkması gibi*
Günlük yaşantınızda ise; durumu hissettiğiniz lahza derin nefes kontrolü yapınız ve iç telkini kullanarak ‘sakin ol,sakin ol ’ tekniğini kullanınız ve çarpıntınızın geçmesi için kendinize vakit veriniz sonradan konuya bitmiş odaklanınız Burada en kritik işlem, nedenleri vermek ve bir çözüm yolu belirleyerek ona uymaktır Denilenleri uyguladığınız takdirde kısa zamanda olayın çözümü konusunda uzaklık alacağınızı göreceksiniz
Psikoloji Sorusu – 5Eşim temmuz 2019 de böbrek taşı düşürdü ve fazla sancılı bir dönemdi serumlar ağrı kesiciler kullanarak çok şiddet zamanlar yaşadık ağrıları fazla fazla olduğundan ve meslek yüzünden yanında olamadığımdan dolayı ailesini yanına bursaya yolladım yirmi gün kadar kaldıktan sonradan yanında gittiğimde bir farklılık vardı bana mesafeli gibiydi ve soğuk davranıyordu bu hissi yaşamak beni sarsmış ara ara ağız dalaşı yaşamaya başlamıştık sonra eve dönüşün ardında 40 gün sonrada bacak bileğinden ameliyat oldu yine bir fazla ilaç kullandı ve aralarında antibiyotiklerde vardı yedi sekiz gün hastane yoğunluğu gerisinde bu soğukluğu artmaya başladı cinsel olarak iki ay değil gibiyiz olsada tahsis ifa etmiş gibi ve bu ameliyatın devamında idrar yollarında enfeksiyon sebebibden çare görmeye başladı piyelonefrin teşhisi konuldu zinde antibiyotikler ve iğneler uygulamak zorunda kaldı ve sonunda tartışmalar yaşamaya başladık soğukluğunu itiraf edebildi sonunda gördüğü bir takım rüyaların etkisinde olduğundan bahsetti kendi içerimizde yaşadığımız eskiye de dair ne türlü sorun varsa artık gündeme gelmeye başladı sorunları önüme çığ gibi koyup üzüntülü bir ruh haline girdi bu güne geldiğimizde eşim yeniden bir aydır ailesinin yanında birincil kez geçen hafta psikolojik çare almaya başladıgını duydum benimle çok az görüşüyor ve telefonda,hemen hemen telefonda bir yabancıyla konuşuyor gibi ve ses tonunda şefkatten eser değil gibi yarı dört yıldır evli olan biz değilmişiz gibi, biz beraber ailemle kalıyorduk ve annemle birlikte abimi kaybettikten daha sonra eşim babamla geçinememeye başladıeşim benim teyzemin kızı olur ne yapmam gerekir onu bilmiyorum bana vakit ver diyor ama o karamsarlığı beni çökertmiş durumda bu sorunların bir telefisi yada psikolog desteğiyle aşılabilirmi onu bilmiyorum beni fazla sevdiğini ancak cinsel olarak istemediğini söylüyor ne olucak bimiyorum
Psikoloğun Verdiği CevapIlk Kez eşinizin psikolojik yardım alması kendisi ve ilişkiniz için fazla yararlı olacaktır Eşinizin üst üste yaşadığı birtakım sağlık problemleri onda dönemsel olarak hasta psikolojisi dediğimiz mutsuzluk,bitkinlik, gönülsüzlük, karamsarlık gibi durumlar yaratmış olabilir Sizi sevdiğini söylüyorsa cinsel isteksizliğin tedavisi mümkündür Bu konuyla ilgili hem psikologtan hem de ürologtan takviye alabilirsiniz Ancak öncelikli yapmanız gereken iki taraflı sağlıklı bir irtibat kurup ilişkiniz hakkında bir değerleme yapmanız olacaktır Eşinizin bu aralar pozitif üstüne gitmemenizi öneririm Özellikle yardım alıyorsa ona biraz süre tanıyın Ona onu sevdiğinizi ve onunla ilgilendiğinizi hissettirin Sizin için hala eskisi dek manâlı olduğunu hissetmeye ihtiyacı olabilir Onun kendini hazır hissettiği zamanda onunla tüm problemlerinizi masaya yatırıp görüşün Birlikte bir netice alamassanız bir aile danışmanından çift olarak takviye almanızı öneririm*
Psikoloji Sorusu – 6*7 yıldır evliyimbizim problemimiz ayrıca fikir olamamamız bir karar alıyoruz fakat birlikte alsak bile eşim yine bildiği ve istediği gibi hareket ediyoruzn zamandır defalarca ufak lakin çok yorucu çözülemeyen problemlerimiz varama birbirimizi sevdiğimiz için fazla da önemsemiyorduk ama üzerinde düşünücek olursak eşim çok hareketli çocuk gibi hiçbiryere sığamıyorbense biraz daha sakin bir yapıya sahibimbitmek bilmeyen bir enerjisi var anlayacağınızama bunun bir sorun olucağını hiç düşünmemiştimçünkü bunun sonucunda dikkat eksikliği;odaklanamama;karşısındakini dinlememe;hiçbirzaman sözlerini tutamama; gecikme özelliği;ve sorumluluklarını yerine getirememe …bunun gibi daha sayabilirimsanıyorum eşim hiperaktifve ben onunla nasıl geçinmem gerektiğini bilmiyorum ve onunla fazla yoruluyorum neden?çünkü herşeyle benim ilgilenmem ve her türlü tüm planları benim yapmam gerekiyor sırası gelmişken ona bir iş verdiğimde de hiç bir süre tam anlamıyla veya eksiksiz zamanaında yaptığını göremiyorum ve hiç te güvenemiyorum fakat güvenmeyi de fazla denedim ve istedim fakat yapamadı hiçbir işi konut işleri vesaire …erkeğin evde yapması gereken işleri…her zaman bana kaldı fakat tüm herşeye yansıyor ve hayat kalitem oldukça düştüonunla çok yoruluyorum ve ne yapmam gerektiğini inanın bilemiyorum beni biraz aydınlatırsanız fazla sevinirim çoktan çok teşekkür ediyorum dinç kalın
Psikoloğun Verdiği CevapYazdıklarınız eşinizde erişkin hiperaktivitesi olabileceğini düşündürdü Siz de şu an tıpatıp hiperaktif çocuğa sahip bireylerin durumlarını yaşıyorsunuz Ilk Olarak bu konuyla ilgili eşiniz belli tanı ve çare için mutlaka psikolojik yardım almalıdır Eşinize hap tedavisi başlanacağını düşünüyorum Eşinizin çare sonrası sizi rahatsız eden tavır ve davranışları azalacaktır ve bu da evliliğinize olumlu yansıyacaktır Yani öncelikle yapılması gereken eşinizi tedaviye ikna yapabilmek Sonrasında evliliğinizle ilgili beklentileri ve eşinizle ilgili duyduğunuz rahatsızlıkları açık ve net bir şekilde açıklama edin O da aynısını size yapsın Iki Taraflı karar alındığında uygulanmaması halinde kendinize ve eşinize yaptırımı olan cezalar koyabilirsiniz Bu Nedenle iki taraf da kararları daha fazla ciddiye alacaktır
Psikoloji Sorusu – 7Kızım 18 yaşını bitirdi ve 2 yıl engebeli bir ünüversiteye hazırlık dönemi geçirdi ama sonundada istediği en iyi bölümü kazandıBir sorunumuz şehir halkı dışarıda yurtta kalması,aileden birincil kez uzaktan olmasıTek ve fazla istenilen bir çocuk olduğu için bir dediğini iki etmedikŞimdi iki aydır fazla mutsuzum ve her yanlız kalışımda ağlıyorum diyor,etrafındaki arkadaşları ve sosyal aktiviteleri bile onu memnun etmiyormuş,oyalamıyormuş,içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor hatta eve dönüp bütün gün yatmak istiyorum diyor,ne yapacağımızı şaşırdık bize bir tavsiyede bulunursanız fazla müteşekkir kalırız,şimdiden teşekkür ederiz,iyi günler
Psikoloğun Verdiği CevapBahsettiğiniz kadarıyla kızınız derhal uyma problemi yaşıyor Şehir Halkı açık havada okumaya başlayan çoğu kız öğrenci için alışılması zor bir durumdur aileden ayrılmak Özellikle tek çocuklar için bu süreç daha sıkıntılıdır Maalesef fakat anne babalar genelde tek çocuk olduğunda sizin tarif ettiğiniz gibi her istediğini yaparak yetiştiriyorlar Böyle olunca çocuk birşeyler için çaba sarfetmek zorunda kalmıyor ve giriişimci bir ruh kazanamıyor Daha çekinik ve herşeyin kendisine gelmesini bekliyor Tabiri caizse sudan çıkmış balığa dönüyor Yetiştirlme tarzıyla ilgili bir durum ama kent açık havada bir üniversitede okuyacak olması ve sizden uzaktan olması onun bundan sonraki gelişimine ve kendine güveninin oluşmasına önemli kazanç sağlayacaktır Bu dönemde muhtemel olduğunca onu bu durumun altından kalkabileceğini vurgulayan konuşmalar yapın Yarıda vazgeçme gibi konulara girerse asla destek olmayın ve aleyhinde çıkın Bu bir uyarlama sürecidir,zamanla bunalımı geçecektir Bu şekilde hayatı ve hayatta zorlanmayı bazen tek başına yöneticilik edebilmeyi öğrenecektir Birkaç ay sonra bu sıkıntıları geçecek ve üniversite ortamından keyif almaya başlayacaktır Zamanla bu sıkıntıları azalmazsa okulun psikologundan psikolojik takviye alması konusunda yönlendirebilirsiniz
Psikoloji Sorusu – 8Mehabalar, Benim problemim evliliğimle ilgili sıkıntılarımHer ikimizde çalışan kişileriz ve 1 buçuk yaşında 1 kızımız var 3 yıllık evliyizSıkıntılarımıza gelince biz bambaşka dünyaların insanlarıyız benim sevdiğim hoşlandığım şeyleri o sevmiyor onunkileri de ben o yüzden iki taraflı bir paydamız değil hatta hiç olmadı Evlendiğimiz günden beri ben hiç bir süre bütün anlamıyla mutlu olamadım çünkü her zaman aldırmazlık düşüncesizlikEşim özünde ve efendi bir fazla bayanın ideal benzeşen gözüyle bakabileceği bir insan saatinde evinden işe işten eve misali kazandığı parayı katiyen bensiz yemez bensiz dışarı gitmez yemeğe gitmez arkadaşlarıyla takılmaz falan falanAma eve kazanç dışardan evine gelen insan evde yalnızca tv izler ben hiç konuşmasam benimle tek sözcük konuşmadan gider yatar, ne izaç yıl dönümü bilir ne özel bir gün, ne bana özel olduğumu hissettiriri ne de onun için güzel olduğumu 1 ay hiç sex yapmasam neden yapmıosun die sormaz Yaptığım yemeği beğenmez o yüzden evde onun istediği yemekler yapılırsa bizimle yemek yemek yer yahut meslek uygun yer gelirdefalarca karşıma alıp konuştum meslek konusunda bana destekçi edinmek yerine defalarca bardağın kötü tarafını gösterir sevmediğim insanları severGörüş açılarımız çok öbür Bu yazıyı da 2 gün önce izaç yıldönümümdü fakat aklına bile gelmedi onun için yazyorum bundan böyle yoruldum 3 yıl ömrüm bitti benim evliliğimin düzelmsi için ben ve eşimde neler yapabiliri bize asistan olursanız çok sevinicem İyi araştırmalar diler hemen den cevaplarınız için teşekkür ediyorum
Psikoloğun Verdiği CevapMerhaba; Biliyorsunuz evlilikle ilgili sorunlarda çiftlerin birlikte hareket etmesi önemlidir Evliliğin düzelmesini sizin değin eşiniz de istemeli ve bunun için gereken adımları atmalıdır tek yanlı bir uğraş evlilikle ilgili problemleri düzeltmek açısından sonuçsuz kalacaktır Öncelikle eşinizle dinç bir irtibat kurabilmelisiniz Eşinizden beklentilerinizi ve onda rahatszılık duyduğunuz noktaları açık ve net bir şekilde sansürlemeden belirtmelisiniz Aynı şeyi eşiniz de yapmalı Sonradan aranızdaki problemleri yük sırasına koyun Evliliğinizi en fazla yıpratan ve sizde mutsuzluk yaratan durumları belirleyin sonradan bunun için neler yapılabileceğini tartışın ve aranızda çözüm yolları üretin Bir çok usul deneyebilirsiniz Kayda Değer olan iki tarafın da çaba sarfetmesi Eşinize rahatsızlıklarınızı örneklerle anlatın Eğer bu şekilde girişimleriniz başarısız olursa veya dinç iletişim kuramazsanız çift olarak bir aile danışmanından yardım almanızı önerebilirim
Psikoloji Sorusu – 9Benim oğlum 3,5 yaşındaoyunçaklarıyla çok fazla oynamıyorELEKTRİKLİ EV ALETLERİNE TAKMIŞ DURUMDAÖZELLİKLE SÜPÜRGE İLE OYNUYOR EVİ SÜPÜRMEYİ ÇOK SEVİYORTV GÖRDÜĞÜ HER SÜPÜRGEYİ İSTİYORSAATLERCE EVİ SÜPÜRÜYOR Süpürgeyi vermeyince ağlıyorkendini yerden yere atıyoryemek yemek yerine getirmek temizleme yapmaktan haz alıyor
Psikoloğun Verdiği CevapMerhaba; Öncelikle oğlunuzda endişelenmeniz gereken bir durum olmadığını söyleyebilirm Bu yaş grubundaki çocukların bazıları bir oyuncağı ya da bir nesneyi saplantı haline getirip yalnızca onunla oynamayı tercih edebilirler sizin çocuğunuzun ilgisini de evdeki süpürge çekmiş ve onu kendine popüler oyuncak olarak seçmiştir Bir çok kız çocuğu da yalnızca arabalarla ve de askerkerle oynamaktadır Yani oyuncakların ya da oyuncak yerine konan nesnelerin bu şekilde cinsiyetleştirilmesi dürüst değildir Çocuk için onların hepsi sadece bir oyundan ve oyuncaktan ibarettir Çocuk evde bütün gün anneyi bu işleri yaparken görüyor ve onu taklit ediyor Bezginlik yaratan bir durum yoktur lakin eğer hastalık duyuyorsanız çocuğun babayla daha çok süre geçirmesini sağlayıp onunla özdeşleşmesini sağlayabilirsiniz
Psikoloji Sorusu – 10Hocam benim sorum evliliğimle ilgiliEşimle 1994 yılında görücü usulü ile evlendikEşim benden 11 yaş büyükKendisi hekimben de memurum17 yaşında başarılı,ahlaklı bir oğlumuz varHocam,benim sorum eşimin geçen sene kurban bayramı sonrasında kabanını yıkayıp temizlemek istedimCeplerini yoklama ederken, aşk şiiri ve telefon numarası buldumBu kağıdı okuduğumu görür görmez telaşla elimden kağıdı çabucak alarak banyoya götürdü ve sıcak suyla okunmaz ayla getirip çöpe attıBen yorumlama yapmasını istediğimde hiçbir şey değil dedi ve bana küserek evin içinde bambaşka odalarda 3 ay dek yaşadıkKonuşmaya çalıştım,kabul etmediBende çocuğumuz etkilenmesin diye çok artı üstünde durmamaya çalıştım,çünkü çocuğumun imtihan dönemiydiAkabinde evdeki bazı eşyalarımız arızalandı ve ben yenisini alması gerektiğini söylediğimde,yeni konut yaptıracağız diyerek hiçbir şeyle ilgilenmedi ve tabii bende bundan böyle patladımOnun evden gidip doğrusu bir aile babası ve iyi bir eş olmadan eve dönmemesini söyledimO da o günden daha sonra annesinin yanına taşınarak yaşamayı seçim ettiYaklaşık 8 ay değin oldu ve bu vakit zarfında biz hiç görüşmedikÇocuğumla zaman zaman görüşüyorAma oğlumda babasından en ince ayrıntısına kadar soğuduÇÖzüm bulamıyorumEşimden bende en ince ayrıntısına kadar soğudumOğlumla kendime bir düzen kurdukAma kendimi çok yalnız hissediyorumAilem destek oluyor fakat fazla tatmin edici değilOğlum bu sene üniversite sınavına girecekOna elimden geldiği değin destek oluyorumÜzüntümü ve yalnızlığımı belirlenmiş etmemeye çalışıyorumNe yapacağımı bilmiyorumBana bir zihin verirseniz sevinirim
Psikoloğun Verdiği CevapMerhaba; Yazdıklarınızdan evliliğinizle ilgili en büyük problemin iletişimsizlik olduğunu anlıyorum Vaktinde sağlıklı bir iletişim kurulamadığı için işler daha çok çıkmaza girmiş ve sanırım biraz da inatlaşmayla bu boyuta ulaşmış Durumun belirsizliği epeyce stres yaratan bir şart Bir an önce belirsizliği ortadan kaldırmanız gerekli Bu şekilde ayrıca hayat düzeni kurmak hem de dinç bir psikolojiyle devam etmek kolay olamayabilir Eşinizle iletişime geçmeli ve birbirinizden duyduğunuz rahatsızlıkları ve beklentilerinizi dile getirmelisiniz Devam etme yönünde karar alıp bununla ilgili bazı şeyleri yola sokmada beceriksiz kalırsanız birlikte aile danışmanlığı ya da çift terapisi almanızı öneririrm İki taraf da boşanmak istiyorsa ve alınan karar bu şekilde olursa olumsuz da olsa bu da bir karardır ve şu anki belirsizlik değin sizi yıpratmaz Baskı bir şart olsa da kişi zamanla kabullenir ve alışır Tek başınıza yapacağınız girişimler eksik kalacaktır Unutmayın aile problemi oysa aile bireyleriyle çözümlenebilir*
*

Üst Alt