Son Konu

Enver Aysever'den İhale İddiaların İlişkin Açıklama: 'Sözü Edilen Meblağ ile İlgim Yok'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c1f834ebe5accdab86e5a8c54606d533c8dc738f.jpg

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 238 bin 500 liralık okur müelliflik kursu ihalesi tartışma konusu oldu. İhaleyi kim kazanırsa kazansın gazeteci Enver Aysever'in meblağ karşılığında 20 bireye toplamda 18 gün eğitim vereceği sav edilmişti.

Aysever bugün toplumsal medya hesabından tezlere ait açıklamalarda bulundu. 

Şimdi haberi okumayanlar ayrıntıları buradan öğrenebilirler

Kelam konusu tezlerin akabinde Enver Aysever toplumsal medya hesabından açıklamada bulundu.

Aysever açıklamasında ihale ve bahsi geçen meblağ ile ilgisinin olmadığını aktardı

'Kamuoyuna ve dostlarıma' başlığıyla paylaştığı açıklama metninde "Hayatımda hiçbir ihaleye girmedim. Rastgele bir ihale süreci içinde olmadım. 2000'li yıllardan bu yana çeşitli kurumlarda müelliflik atölye çalışması yaptım. Geçen sene Mudanya Belediyesi ile çok başarılı iki kur bu çalışmayı gerçekleştirdik. Pandemi nedeniyle orta verdik. Bu çalışmayı belediye lideri ile basın mensuplarıyla paylaştık. Faturalı olan bu gelir kontrole açıktır. Telif ödemeli hizmet alımları tüm belediyelerde birebirdir. 

Atölye projesini çeşitli belediyelere ve özel şirketlere teklif olarak sundum. İki belediye (Mersin ve İzmir) kabul etti. İhale ve kelamı edilen meblağ ile ilgim yoktur. 9 aylık atölye tamamlanınca faturalı olarak telif ödemesi yapılacaktır. Defterlerim kontrole açıktır."

Üst Alt