Son Konu

Erdoğan'dan Öğretmenler Günü mesajı: Oku, düşün, uygula, neticelendir

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Erdogan%2Ddan%2DOgretmenler%2DGunu%2Dmesaji%2DOku%2Ddusun%2Duygula%2Dneticelendir%2D227895%2Ejpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle paylaşımda bulundu. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da Öğretmenler Günü'nü yayımladığı görüntü ile kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabındaki paylaşımında, tahtaya elindeki kalemle "Oku, düşün, uygula, neticelendir" yazdığı fotoğrafına yer vererek, "24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun" sözlerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu'ndan öğretmenlere görüntülü kutlama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle Twitter hesabından görüntülü paylaşımda bulundu.

Kılıçdaroğlu videoda, "Öğretmen, elinde bir meşale toplumu aydınlatır. Toplumun başkanıdır, toplumun önderidir öğretmen. O nedenle öğretmen toplumun en saygın bireyi olmak durumundadır. Biz, uğraşımızı ülkenin geleceği parlak olsun diye veriyoruz. Öğretmenleri yüceltmemizin, onları saygın kılmamızın temelinde bu öge, bu niyet yatmaktadır" tabirlerinin yer aldığı konuşmasını paylaştı.

Görüntüde ayrıyeten, "Öğretmen sevgidir, eğitendir, koruyandır, umuttur. Başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere karanlığa ışık tutan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun" bildirisi yer aldı.

Ziya Selçuk öğretmenlerle birlikte Anıtkabir'de

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da 81 vilayetten gelen öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret etti.

Selçuk, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Başöğretmenimiz Aziz Atatürk, milletimizin dimağına ışık tutan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenleri Günü vesilesiyle huzurlarınızdayız. Vatan evlatlarının istikbali için eğitim ve öğretimin her basamağında milletimizle birlikte hiçbir zorluk karşısında yılmadan, sabır ve metanet içinde bu kutlu eğitim yürüyüşümüzü sürdürmeye eğitime gönül veren tüm öğretmenler olarak kararlıyız."

Üst Alt