Son Konu

Evlilikten Çok Korkuyorum Ne Yapmalıyım?

Profösör

(¯´•._.• Site Yetkilisi•._.•´¯)
Tepkime
14
Web
bilgilihocam.com
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
35 yaşındayım evlenmek istiyorum ancak evlilikten çok korkuyorum. Evlendiğimde eşimden soğumaktan, evlilik sorumluluğundan bunalmaktan vs. sürekli endişe ediyorum. Bugüne kadar çok bayanla evlilik amaçlı görüştüm ama tam evlilik aşamasına gelince pişman olup vazgeçtim.

Çünkü boğulma gibi bir kötü ruh haline bürünüyordum, çok mutsuzdum. Görüştüğüm bayanların hiç birini fiziki güzellik açısından pek beğenmeden görüşmeye başlamıştım. Acaba sorun burada mı yoksa ruhsal açıdan evliliğe uygun değil miyim? Psikiyatriye ve psikoloklara gittim ancak kendimi tanıma sürecinden başka bir gelişme sağlayamadım. Sizce sorun nerede? Lütfen yardımcı olun.

Evlilikten Çok Korkuyorum​

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bir korku duyduğumuz zaman korkunun yerinde mi olduğunu aklımızla sorgulamalıyız. Evlilikten korkmanın bir anlamı yoktur. Bir örnek verecek olursak arabaya binmekten ne kadar korkuyorsanız evlilikten de o kadar korkmalısınız. Dolayısı ile hayırlı bir eş arayışında olun. Bununla birlikte dış görünüşte önemlidir.

Evlilikte önemli olan bir konu ise denklik konusudur. Evleneceğiniz kimsenin dış görünüşü ve ahlakı size uygun olmalıdır. Siz bu konulara dikkat ettiğiniz taktirde inşaallah evliliğiniz hakkınızda hayırlı olacaktır ve bu korkularınızın aslında ne kadar yersiz olduğunu göreceksiniz. İslam dininde evlilik çok önemli bir konudur. Bu nedenle evlilik yolunda ilerlemelisiniz. Siz işinizi Mevla’ya havale edin, eğer böyle yaparsanız her şeyin ne kadar güzel olacağını göreceksiniz.

Evlilikten Korkuyorum Ne Yapmalıyım? Başlıklı Sorular​

Soru: Merhaba benim bir sorum var küçüklükten beri ailemin sorunlarına çok şahit oldum şuan da nişanlıyım bir kaç ay sonra inşallah evleneceğiz evleneceğim kişiyle 7 yıldır beraberdik çok iyi abdestli namazlı fakat ben annemle babam gibi bir evlilik yasamaktan çok korkuyorum ne yapmalıyım bu normal midir?

Cevap: Korkularınız gayet doğan ancak yersizdir. Zira anladığımız kadarı ile eş adayınız gayet makul biri. Bu durumda korkmamalı, çabalamalı ve en önemlisi kuracağınız yuva için dua etmelisiniz. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun.

Üst Alt