Son Konu

Ezop Masalları Oku - Ezop Fabl Ornekleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ezop Fabl Ornekleri Ezop Masalları Oku
Ezop Masallarından Ornekler
Ezop Masalları Eserleri Fabl Ornekleri

Kurt ile At:
Kurdun biri bir tarladan geciyormuş, boydan boya arpa gormuş Kurt ne yapsın arpayı? Yiyemez ki! Bırakıp gitmiş Yolda Onune bir at cıkmış Onu gorunce: “Ben de seni arıyordum’ demiş; “şurada arpa buldum, ama yiyemedim, sana sakladım, bayılırım senin dişlerinin gıcırtısına Gel, sen ye, ben de seyredeyim At kanmamış bu sozlere: “Yahu, demiş, “ben kurtları bilmez miyim? Sen arpa yiyebilseydin karnını doyurmak zevkini bırakır da kulaklarının zevkini duşu*nur muydun? demiş
yaratılışlarından kotu olanlar, kendilerine iyilik ediyormuş gibi bir sus verseler de gene kimseyi kandıramazlar,

Tilki ile Uzumler:
Tilki cok acıkmış ve bir bağa girmiş Uzumlerin iştah acıcı goruntulerine bakarak, karnını doyurmak İstemiş Ancak, bir turlu yetişip de, o guzelim uzumlerden koparıp yiyememiş Bu sefer de, “onemli değil canım, nasıl olsa hepsi ekşiydidemiş
Elde edemediğimiz bir şeyi kotulemek, cok kolaydır

Adam ile Aslan:
Bir adam ile bir aslan birlikte yolculuk ediyorlarmış Hangisinin daha cesur ve guclu olduğu konusunda tartışmaya başlamışlar Yolda, bir aslanı boğan bir adam heykeline rastlamışlar “Goruyor musun? demiş adam, aslana, “Bu heykel, insanın daha ustun olduğunun en iyi kanıtı değil mi?
“O senin yorumun diye cevap vermiş aslan, “O heykeli bir aslan yapsaydı, aslanın pencesinde en az yirmi insan olurdu

Üst Alt