Son Konu

Fahişe Elena Rolü Beni Çok Sarstı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Fahişe Elena Rolü Beni Fazla Sarstı 1548652112 1548652112 fahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e55aa325fahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e55aa325 http:wwwhurriyetcomtrnp20626432062 Elena adlı Rum fahişeyi canlandıran Beren Saat'le filmi, rolünü ve 67 Eylül olaylarını konuştu Kanal D'de ekrana gelen Aşkı Memnudizisinde Bihter rolüyle izlediğimiz Beren Saat, Beyoğlu ve Tünel'de kurulan platoda Sonbahar Sancısıadlı sinema filmi için de kamera karşı Seninle dergisi, Türkiye'nin hüzünlü bir dönemini anlatan filmde Elena adlı Rum fahişeyi canlandıran Saat'le filmi, rolünü ve 67 Eylül olaylarını konuştu Hatırla Sevgilibir dönem dizisiydi ve büyük beğeniyle izlendi Beren Saat, o dizideki Yasemin karakteriyle iyiden iyiye bütünleşmişti, değil mi? Doğrusunu isterseniz, o dizide kamera önüne geçmeye başladığım andan itibaren Yasemin beni büyülemişti Yasemin’le fazla hoş günlerim geçti, onu çok sevdim Yasemin’i hiç unutmayacağım 1548652112 1548652112 fahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e55e8f5efahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e55e8f5e http:wwwhurriyetcomtrnp20636432063 Hatırla Sevgilidizisinde rol alırken, ara sıra Yasemin’in etkisinde kaldığın oldu mu hiç? Yasemin’in yok fakat dizinin anlattığı dönemin etkisinde kaldım elbette Şimdi de Tomris Giritlioğlu’nun yönettiği Güz Sancısıadlı sinema filmin setindesiniz Bu da bir dönem filmi Önerge nasıl geldi, kabul ederken neleri göz önüne aldın? Tomris Bayan, bu filmin senaryosunu bana vereli dört yıl oldu Senaryoyu ilk okuduğum zaman ürkmüştüm Fakat bu dört yıl içinde senaryoya ısındım, kafamda ve gönlümde olaylar gelişti Ben olgunlaştım bu vesileyle rolümle ilgili, filmle ilgili malzemeler topladım, bilinçli ya da bilinç dışı sonra bu rolü oynamayı çok istediğimi hissettim Filmde Elena karakterini oynuyorsun Elena’nın yaşadığı dönem Yasemin’den daha öncesi oluyor Evet, Yasemin’den altı yıl önce Elena benim için heyecan verici bir kişilik Kuvvet bir rol, umarım altından kalkabilirim Yasemin fazla masumdu, Elena ise bir fahişe Evet, ayrı dönemlerdeki, iki ayrı şahsiyet onlar 1548652112 1548652112 fahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e5626cd3fahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e5626cd3 http:wwwhurriyetcomtrnp20666432066 Rolüne nasıl hazırlandın? Ilk Kez Yılmaz Karakoyunlu’nun yazdığı bu romanı okudum O dönemle ilgili çalışmalar yaptım Son dönemlerde ise olayların geçtiği Tünel’de ve Beyoğlu’nda dolaştım Onların yaşadığı mekanlara dokunmak, o havayı koklamak gerekiyordu O dönemi yaşamış olanlarla hiç bağlantı kurabildin mi? O dönemi bilenlerin anlattıklarını dinledim O dönemi yaşayanların arkadaşlarından bazılarıyla konuştum Bilhassa 67 Eylül geceleri fazla manâlı Çocukluğumda şu olayı hiç unutmuyorumdiyerek başlayan talimatlar benim için çok sarsıcı oluyor Gelelim Elenaya 1955’in İstanbulunda yaşamış Elena, nasıl biri? Elena, bir fahişe Bu iş ona babaannesi (Zeliha Berksoy) kadar yaptırılıyor Fazla ciddi travmaları var Elena’nın O travmaları yenebilmek için büyümemeyi seçmiş Mazisiyle yüzleşmek istemiyor Maziden kaçıyor Gerçekten Elena çok da zalim bir yaşam yaşıyor 67 Eylül gecesi de, Rum olduğu için fazla acımasız bir darbe daha yemiş oluyor id Romanda olan bazı sahneler vardı Çok güzel, fazla vahşi Özellikle Elena’nın saldırıya uğradığı sahnelerdi bunlar Çok az bir değişim var ama finale dair sahneler olduğu için çok da izah etmek istemiyorum Roman ayrı, film farklı Demek ancak Elena’yı izlerken çoğumuz gözyaşlarımızı tutamayacağız 1548652112 1548652112 fahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e563917dfahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e563917d http:wwwhurriyetcomtrnp20686432068 Elena tabii ama izleyenlere büyük hüzünler yaşatacak Fakat öteki karakterler de öyle Film ne vakit vizyona girecek? Yeni yılın ilk aylarında seyirciyle buluşması planlanıyor Beren Saat, daima dönem çalışmaları içinde Peki bundan sonradan hangi dönemi düşünüyorsun? Şimdi Cumhuriyet’in ilk dönemlerini düşünüyorum 20’lerin sonu ve 30’lu yıllar Atatürk’lü dönem ve o dönemde yaşananlar beni çekiyor Ne var ki bunun da sonu yok, daha ne değin geriye gidilebilir ki! Osmanlı’ya örneğin Ferzan Özpetek’in çektiği Harem ve Suarefilmini izlediğimde çok etkilenmiştim Harem kokusu duymayı fazla istemiştim Dediğim gibi, bunun bir sonu yok gerçekte, hepsini sınamak isterim 67 Eylül olayları için ne diyeceksiniz? Ben defalarca partiler üstü, dinler üstü olarak ve yardımsever olarak hayatı algılamaya çalışıyorum Komşularımızın dini ya da kimliği önemli olmamalı Geçen gün benden yaşça koskocoman olan bir Ermeni ile sohbet ettim Bizim hiç aklımıza gelmezdi, komşumuzun dini, uyruğu Sormazdık zatendedi 67 Eylül olaylarına gelince, sürü psikolojisiyle yapılmış bir hücum bu Muhteşem bir öfke, kin Fakat tepeden bir yönetme, yönlendirme var Çünkü topraklarımızda çok uzun yıllar azınlıklarla yaşamışız, hiç sorun olmamış Size Tarafsınızdiyebilirler Hatırla Sevgilide de taraf olduğumuz söylendi, bu filmde de benzer şeyi söyleyecekler Söylesinler Bir şeyi anlatacaksanız, şüphesiz taraf olacaksınız Burada manâlı olan, gençlerin bir takım şeyleri öğrenecek olmasıdır Gençler Bu da mı oldu?diyecekler Hatırla Sevgilidizisinde Başbakan’ını asmış bir ülke olduğumuz hatırlatıldı Masumlaşan suçluları tanıttık Bu filmde seyirciyi yeniden sarsacağız Elena seyirciyi sarsacak 67 Eylül olaylarınedir? 1548652112 1548652112 fahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e564b34dfahiseelenarolubenicoksarsti5c4e8e564b34d http:wwwhurriyetcomtrnp20696432069 Tarihte 67 Eylül olaylarıadıyla tanıdık olaylarda, 1955 yılında Atatürk’ün evine bomba atıldıyalanıyla kışkırtılanlar tarafından istanbul da yer alan azınlıkların ev, işyeri ve ibadethaneleri yağmalandı Olayların kökeninde toplumdaki idareli dengesizlik ve siyasal sorunlar yatmaktaydıYunanistandaki Enosis çığlıkları ve yeni filizlenmeye başlayan Kıbrıs sorunu, Türkiye’de gayrimüslim vatandaşlara aleyhinde bir önyargının oluşmasına niçin oldu Özel yaşam mahremdir gizlenmesi gerekir Gelelim Beren Saat’in özel hayatına Kamera dışındaki hayatınız böylece bilinmiyor, bunun özel bir nedeni mi var? Kendimce özel hayat mahremdir Uluorta gündeme gelmesi gereken bir şey değil Diziyle, filmle, yaptıklarımla besbelli olmam daha iyi Hele bir ilişki laf konusuysa, o daha da kötü Çünkü o zaman da ilişki, iki kişinin ilişkisi olmaktan çıkıyor Sonra üstelik bakmışsınız, sizin yerinize başkaları yönlendiriyor ilişkinizi Yaz gelip geçti, Beren Saat tatil imkanı bulabildi mi? Fazla kısa kısa, ikiüç jurnal tatiller yapabildim Toplayabildiğim değin enerji topladım ve acilen yeniden kamera önündeyim  

Üst Alt