Son Konu

Fatih Altaylı'dan Ahmet Hakan'a 'FED' Tepkisi: 'Müthiş Cehalet'

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c2a7215c3e880e8fbdc4d4190dfe8b67e856bfbd.jpg

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, Ahmet Hakan’ın programında Amerikan Merkez Bankası’nı (FED) 5 ailenin yönettiği tarafındaki açıklamasına ve Hakan'ın verdiği cevaba reaksiyon gösterdi. 

Altaylı’nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin katıldığı son televizyon programında gördük ki, Sayın Bakan da Türkiye’de bilhassa kimi gece programlarında yayınlanan komplo teorilerinin tesirinde kalmış. Amerikan Merkez Bankası olarak nitelendirilebilecek FED’den kelam ederken, ‘Orası aslında Amerikan devletinin değil 5 ailenin kontrolünde’ üzere bir cümle sarf etmiş. Programı canlı izleyemediğim için bunu sonradan gördüm. Bir Bakan’ın bu türlü bir cümle kullanmış olmasına inanamadım. Zira bu türlü bir şey kelam konusu değil.

FED, 1913 yılında maddeyle kurulmuş ve 12 bölgesel, 1 de Merkezi olmak üzere 13 farklı Merkez bankasının oluşturduğu Avrupalı merkez bankalarından farklı lakin tamamı kamuya ilişkin bir kurumdur. Yalnızca Amerikan Kongresi’ne hesap verir.

"Komplo teorisyenlerini çok dinleyenlerin inanacağı bir palavra"

Yani FED Lideri ABD Başkanı’nın ‘FED Başkanım’ diyebileceği bir pozisyonda değildir. 5 Aile ise fakat Pelin Çift ve Cansu Canan’ın programlarına katılan ‘Komplo teorisyenlerini’ çok dinleyenlerin inanacağı bir palavradır.

Vahim olan ise Bakan’ın karşısında oturan kişinin “Onu kastediyorsunuz fakat o farklı bir şey tabii” diyerek güya büyük sırra vakıfmış edası ile sergilediği harikulade cehalettir. Ancak bu periyotta siyasetçiler genelde cehaletle sohbeti tercih etmektedir. Nedenini ben söylemeyeyim.'

Üst Alt