Son Konu

Fatih Altaylı'dan THK Kayyumuna Sert Sözler: 'Keşke Bir de Tarağı Olsaydı...'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-d6cd1c4e22f51c34368ff37205cf08b8c4226764.jpg

Habertürk müellifi Fatih Altaylı, Türkiye orman yangınlarıyla sarsılırken düğüne gittiğini söyleyen Türk Hava Kurumu'nun Kayyumu Cenap Aşçı'ya "Keşke bir de tarağı olsaydı. Ülke yanarken taranırdı" diyerek reaksiyon gösterdi. 

Orman yangınlarıla gayret eden Muğla'nın Büyükşehir Belediye Lideri Osman Gürün, dün akşam bir Halk TV yayınına katıldı ve kayyum idaresindeki Türk Hava Kurumu'nu aradıklarını, "Burada kimse yok. Herkes saat 15.30'da çıktı. Yarın sabah arayın" cevabını aldıklarını açıkladı.

Bunun üzerine CNN Türk yayınına bağlanan THK Kayyum Heyeti Lideri Cenap Aşçı ise bir yakınının düğününe gittiğini söyledi. Aşçı'nın bu açıklaması reaksiyon çekti.

Habertürk muharriri Fatih Altaylı da bugün köşesinde AKP'li eski Gümrük ve İnhisar Bakanı olan THK’nın Kayyumu Aşçı’ya çok sert tabirlerle yüklendi. Altaylı'nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Dün birebir anda 20 yerde yangın var. Bakanlık ise 3 uçakla müdahale edildiğini söylüyor. THK uçakları ise hala yerde. ‘Bakanlık kiralamıyor, bari biz kiralayalım’ diye arayan Belediye Lideri ise Kayyum idaresindeki THK’da bir yetkiliye ulaşamıyor. Zaten belediyenin aramasına gerek yok. Orada biraz liyakatli biri olsa yapacağı muhakkak.

“Ulan memleket yanıyor” diyecek ve kendi karar verip bu uçakları uçuracak. Yangına istekli müdahale edecek. O koltukta ben oturuyor olsam, yapacağım net bu. İsterse kabahat olsun, isterse ceza alacak olayım. ‘Orman yanacağına ben yanarım’ deyip o uçakları Bakan’a karşın uçururum.

Pekala, Türkiye yanarken THK kayyumu neredeymiş biliyor musunuz? Ben görmedim fakat kendi söyledi. Düğündeymiş düğünde. Keşke bir de tarağı olsaydı. Ülke yanarken taranırdı."

Üst Alt