Son Konu

Fatoş'un Bebeği Masalı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Fatoşun Bebeği,
Fatoş'un Bebeği Hikayesi,
Fatoş'un Bebeği cocuk masalı

Fatoş, annesiyle birlikte alışverişe cıkmıştı Oyuncak satan mağazanın yakınına geldiklerinde,
Fatoş:

“ Anneciğim, sınıfımı gecince bana alacağın oyuncak bebeği gormek istiyorum “ dedi “ Onu ne kadar sevdiğimi bilemezsin, anneciğim O cok şirin, cok tatlı bir bebek O bebek mutlaka benim olmalı Sınıfımı gecince o bebeği bana alacaksın, değil mi anneciğim?

Bunun uzerine annesi:

“ Tabii kızım“ dedi“ Sen yeter ki, sınıfını gec Karneni aldığın gun, o bebeği sana alacağım
Biraz sonra Fatoş’ la annesi mağazanın vitrini onunde durdular Fatoş, ilk anda vitrindeki bebeği gordu İşte oradaydı, hep aynı yerde‘ Nasılsın Ulku? ‘diyerek bebeğin hatırını sormak ihtiyacını hissetti duşuncesinde ‘ İyi misin Ulku?Merak etme guzel bebek, pek yakında birbirimize kavuşacağız Ben, seni cok seviyorum ve inanıyorum ki, sen de, beni cok seveceksin Bu nasıl olacak diye sorma bana guzel bebek, cunku, ben sana her zaman iyi davranacağım, seninle guzel guzel konuşacağım, sana tatlı sozler soyleyeceğim, senin kalbini hic kırmayacağım ‘ Annesinin “ Fatoş demesiyle duşuncelerinden sıyrıldı, Fatoş “ Haydi kızım, gidelim artık Sonra gec kalacağız ama “

Fatoş:

“ Tamam anneciğim, ozur dilerim “ dedi “ Bir an daldım! Daha sonra Fatoş, annesinin elinden tutarak, yurudu Aradan gunler gecti, ders yılı sonu geldi ve Fatoş karnesini alarak 3 sınıfa gecti Aynı gun annesi Fatoş’ u oyuncak satan mağazaya goturdu ve bebeği satın alarak kızına verdi Fatoş, bu guzel armağan icin annesine teşekkur etmeyi unutmadı Fatoş, bir sure evde bebeğiyle oynadıktan sonra, sokağa cıktı Fatoş’ u goren Burcu, onun yanına gelerek, “ Fatoş, bu bebeği yeni mi aldınız? “ diye sordu

Fatoş:

“ Evet Burcu dedi “ Sınıfımı gectiğim icin, annem bana bu bebeği aldı Ne kadar sevindim bilemezsin Cok şirin bir bebek değil mi? Hem adını da ben koydum Adı Ulku…

“ Adı da kendi gibi guzelmiş bebeğinin “ dedi Burcu “ Ulku’ yu sevmeme izin verir misin? “
“ Tabii olur Burcu, al sev Ulku’ yu “ dedi Fatoş ve bebeği arkadaşına verdi Daha sonra Fatoş, sınıf arkadaşı olan Burcu’ ya, sınıfını gecti diye bir armağan alınıp alınmadığını sordu Burcu da, nasıl bir armağan istemesi gerektiğine bir turlu karar veremediğini soyledi Bunun uzerine Fatoş, Ulku’ yu satın aldıkları mağazanın vitrininde cok guzel bir bebeğin daha olduğunu, yarın annesiyle gidip o bebeği gorebileceğini, eğer beğenirse, bebeği satın alabileceklerini ve birlikte evcilik oynayabileceklerini anlattı Fatoş’ un fikrini olumlu bulan Burcu, bu konuyu akşam yemeğinden sonra anne ve babasına acacağını soyledi

Vakit gece yarısını geceli biraz olmuştu ki, Fatoşun bebeği ayağa kalktı Baktı Fatoş derin uykuda Hemen odadan cıktı Bu iş buraya kadardı Daha fazla dayanamayacaktı Ne guzel mağazanın vitrininde diğer bebekle sohbet ediyordu Ya şimdi ne vardı? Konuşacak kim vardı? Yapayalnız, sessiz sessiz, bekle dur Olacak şey miydi bu? Konuşmadan oylece beklemekten bıkmıştı Doğruca mağazaya gidecek ve arkadaşına kavuşacaktı Koridordan gectikten sonra, sokak kapısını actı Kapıyı kapatıp yola cıktı Issız ve yarı karanlık yolda hızlı adımlarla yurumeğe başladı Ancak sabaha karşı mağazanın vitrini onune gelen Fatoşun bebeği, arkadaşının yerinde yeller estiğini gorunce, olduğu yere cokuverdi Arkadaşı vitrinde yoktu, demek ki, satılmıştı, alan da kim bilir kimdi?

Fatoşun bebeği bir sure mağazanın vitrini onunde caresizlik icinde kalakaldıktan sonra, toparlandı ve gerisin geriye donerek, Fatoşların evine doğru yurumeğe başladı Evin onune geldiğinde, oğle uzeri olmuştu Sokak kapısı kapalıydı Kapının onundeki cop bidonunun arkasına saklanıp, beklemeğe başladı Aradan on beşyirmi dakika gecmişti ki, karşıdaki evin sokak kapısı acıldı ve Burcu dışarı cıktı Burcu’ nun kucağındaki bebeği hemen tanıdı Cok sevindi o anda Vitrindeki arkadaşını, demek ki, Burcu almıştı Burcu gelerek kapının zilini caldı Kapıyı Fatoş actı Fatoş’ la Burcu konuşurken, aralık kalan sokak kapısından iceri suzuldu Fatoş’ un onu gece yatmadan once bıraktığı koltuğun altına uzandı Biraz sonra Burcu evine gidince, Fatoş odasına geldi, bir iki yere baktıktan sonra, bebeği koltuğun altında buldu Bebeği kucağına alan Fatoş, mutfakta yemek hazırlamakta olan annesinin yanına koştu

Meğer evlerinde akşam yemeği yendikten sonra, Burcu, anne ve babasına durumu anlatmış, onlar da, “ İstersen şimdi gidip bebeği alalım, hem de gezmiş oluruz “ demişler ve vitrindeki diğer bebeği Burcu’ ya alıvermişlerOğle yemeğinden sonra Fatoş ile Burcu evcilik oynamaya başladılar Fatoşun bebeği Ulku ile Burcunun bebeği Arzu nihayet bir araya gelmişti Topu topu bir gun ayrı kalmışlardı, fakat anlatacak o kadar cok şey vardı ki…Şimdilik sadece bakışmakla yetineceklerdi, konuşmak icin fırsat nasıl olsa bulurlardı

Yazan: Serdar Yıldırım​

Üst Alt