Son Konu

FF XIV'ün Yönetmeni Ölmeden Önce Yeni Bir MMORPG Daha Yapmak İstiyor

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_62fcbcd725ba1_76026.jpg

Final Fantasy XIV'ün şu an için en başarılı MMORPG oyunu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Eskiden World of Warcraft'a ait olan bu unvan, WoW'un son yıllardaki ciddi gerilemeleri ve yerinde sayması nedeniyle el değiştirmiş durumda. FF XIV'e bulaşıp da memnun kalmayan da görmedim, dolayısıyla bu savın soğru olduğunu düşünüyorum.

Final Fantasy XIV yönetmeni Naoki Yoshida da muhtemelen bu ilgiden son derece memnun, ama yine de hayalinde sıfırdan yeni bir MMORPG yapmak var.

"Ben bir oyun tasarımcısıyım, yani aklımda daima oyunlar için çeşitli fikirler var. Bunlardan burada bahsedemem, ama sanırım bu tüm oyun tasarımcıları için böyledir. Oyun yapabildiği sürece mutlu olan insanlardan biriyim, yani ortada henüz belli bir şey olmasa da ölmeden önce sıfırdan yeni bir MMORPG oyunu daha yapmak istiyorum." diyor Yoshida.

Tabii Yoshida'nın bu yeni oyunu için önümüzde çok ama çok uzun seneler var. Final Fantasy XIV'ün 2010 yılındaki çıkışı oldukça başarısızdı ama Yoshida'nın çabalarıyla 2013 yılında Final Fantasy XIV: A Realm Reborn ismiyle oyun küllerinden doğdu. Yoshida, Final Fantasy XIV için "on yıllar boyunca sürmesini istiyorum" demişti ve kendisi Final Fantasy serisinin en karlı oyunu; yani bir on yıl daha geçmeden Yoshida'ya farklı bir oyun için yeşil ışık yanması pek de mümkün görünmüyor.

Üst Alt