Son Konu

Fıkra dukkanı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
şuclu mahkum

Başkan Temel,bir hapishaneyi ziyaret etmişBir tanesi dışında tum mahkumlar sucsuz olduklarını, haksızlığa uğrayıp hapse duştuklerini anlatıyormuşO tek mahkum şeytana uyup bir suc işlediğini, cezasını hak ettiğini soyleyince Temel hapishane yoneticilerine donerek;
Ha pu atamu serbest bırakun, oteci masum insanların ahlakını bozmasun!

astronot temel

Nasa uzay ussunde yeni bir deneme yapılıyormuş Gonullu başvuranlar arasından Temel, astronot adayı olarak secilmiş On elemede oldukca sıkı testleri gecen Temel; 3 aylik ikinci bir eğitim ile iyi bir astronot olabilmiş Beklenen an gelmiş ve Temel bir maymunla birlikte uzay mekiğine binerek havalanmış Atmosfer aşıldıktan sonra Temel'in ilk işi; kendisine sıkı sıkıya soylenildiği gibi zarfları acıp maymunun ve kendisinin gorev kartlarını okumak olmuş Maymunun gorevleri: Yerkure ile bağlantıyı surekli kontrol altında tutmak; her 2 saatte bir yorungedeki sapmaları ayarlamak; fuze icindeki hava basıncı, ısı, iletkenlik değerlerini aşağıya bildirmek; yakıt harcamasını ve motorların sırasını belirlemekdiye devam ederken; okumaktan sıkılan Temel, kendi gorev kartını acmış : Maymunu iyi besle!

almanya yolunda temel ve dursun

Bir gun Temel ve Dursun bakmışlar Turkiye'de iş yok Almanya'ya gitmeye karar vermişler ama ceplerinde para yok O zamanlarda Almanya'ya hayvanlar bedava gidiyolarmış, bunlarda neleri varsa satıyolar ve bir inek kostumu alıyolar Temel one Dursun'da arkaya geciyor ve gumruğe gidiyolar gumrukteki memur bunları bir test edeyim diyor ve ineğin onune bi tomar saman getiriyor
Sen gercek ineksen bu samanları yersin diyor Temel mecburen yiyor ondan sonra memur bir kova su getiriyor
Eger sen gercek ineksen bunu icersin diyor ve Temel iciyor Memur bu sefer bi tomar taze ot getiriyo ve ineğin onune koyuyor Temel mecburen yiyor Artık Temel şişiyor ve bir lokma bir şey yiyemez hale geliyor Ama bu sırada Temel başlıyor gulmeye Dursun merak ediyor Soruyor
Ula Temel neden gulirsen Temel de cevap verir
Memur bizim gercek inek olup olmadığımızı anlamak icin bir tane okuz getiriyor

temel ve turist

Temel İstanbul boğazında tekneyle turist gezdiriyormuş Bir gun bir Amerikalıyı almış, başlamışlar tura Adam bir saray gorup sormus:
Bu ne kadar zamanda yapıldı?
Temel:
10 yılda
demiş
Adam:
Yazık, bizde olsa 5 yılda biterdi
Derken bir cami gorup sormus:
Bu ne kadar zamanda yapıldı?
Temel:
5 yılda
demiş
Adam tekrar:
Yazık, bizde olsa 2 yılda biterdi
demiş
Temel sinirlenmeye başlamış Bir tarihi yapı daha gormuşler, turist tekrar sormus, Temel:
2 yılda
demiş
Adam:
Vah vah! bizde olsa 1 yılda biterdi
demiş Derken tam o sırada Boğaz Koprusu`nun altına gelmişler Amerikalı kopruyu gostererek tekrar sormus:
Peki bu ne kadar zamanda yapıldı?
İyice sinirlenen Temel cevabı yapıştırmış:
Hangisi? Bu mu? Bilmem, vallaha dun burada yoktu!!!

bayram namazı

Temel'in annesi olmuş Cenaze namazında bir kenarda duruyormuş Soranlara: Pen cenaze namazi kilmasini pilmeyrumdiyormuş Bir muddet sonra kayınvalidesi olmuş Namazda Temel'i en on sırada gorenler: Hani sen cenaze namazi pilmezdun? Pu cenaze namazu tegil ci, payram namazu

ucuza hallettim

PsIkologa giden adam;

Geceleri uyuyamiyorum efendim demis, surekli yatagin altinda biri var

gibi geliyor Yatagin altina girip orada uyumayi deniyorum Bu defa da

yatagin ustunde biri var gibi geliyor

Adami dikkatle dinleyen psikolog ’Hallederiz bu saplantiyi’ demis

’Bana haftada iki kere geleceksiniz 6 aylik bir tedavi sonunda sizi

iyilestirecegimi umuyorum’

’Her viziteye ne kadar odeyecegim?’

’Her vizite 100 YTL, buna gore 6 ayda 4 bin 800 YTL odeyeceksiniz’

Adam gitmis, o gidis

Psikolog, birkac ay sonra adama sokakta rastlamis:

’Ne oldu, hastaliginiz?’ ’25 YTL’ye hallettim’

’Nasil oldu?’

’Sizden ciktiktan sonra, ilerdeki bara ugradim Birami icerken barmene

hastaligimi anlattim

’Karyolanin bacaklarini kes’ dedi

Kestim; mesele halloldu

Bir IMF Fıkrası

Cobanın biri dere kenarında koyunlarını otlatıyormuş Yanına bir Cherokee Jeep yanaşmış Brioni gomlek, Prada ayakkabılar giyen, RayBan gozluklu bir adam cobana sormuş

Kac tane koyunun olduğunu bilirsem, bana onlardan bir tanesini verir misin?

Coban, bir adama bir de koyunlarına bakmış; Tamamdiye cevap vermiş

Genc adam, telefonunu bilgisayarına bağlayıp, bir NASA sitesine girmiş, GPS’ini kullanarak yeri taramış, bir database ve logaritma ile doldurulmuş 60 excel tablosunu acmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış Ardından, cobana donmuş;

Tam olarak 983 adet koyunun vardemiş

Coban, Doğrudiye cevap vermiş, Koyununu alabilirsin Genc adam koyunu almış ve jeepinin arkasına koymuş Bu kez coban genc adama donmuş,

Peki Senin nerede ve ne iş yaptığını bilirsem, koyunumu geri verir misin?diye sormuş Adam da Evet neden olmasındiye yanıtlamış Bunun uzerine coban;

Sen IMF’de Danışmansındemiş

Adam hayretle sormuş; Nasıl oldu da bildin?Coban Cok basitdemişBuraya cağrılmadan geldin, bu bir İkincisi benim bildiğim bir şeyi soylemek icin benden bir koyunumu istedin Ucuncusune gelince, yaptığın hicbir şeyden anlamıyorsun cunku kopeğimi aldın!

Üst Alt