Son Konu

Galatasaray Başkanı Burak Elmas: 'Seçimle İlgili Tarih Açıklamasını Önümüzdeki Haftaya Bırakma Kararı Aldık'

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-178fb11925a8719b5e9a30fd6889753de5aecabd.jpg

Galatasaray'da seçimli genel konseye önlem kararının getirilmesiyle, 30 Nisan'da yapılacak olan seçimin iptal olmasının akabinde Galatasaray Spor Kulübü Lideri Burak Elmas basın toplantı düzenledi.

Galatasaray'da kulüp üyelerinden Fırat Develioğlu'nun başvurusu üzerine İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Hukuk Dairesi (İstinaf) idare heyeti tarafından alınan inanılmaz seçimli genel konsey kararının tedbiren durdurulmasını karara bağladı.

Burak Elmas yaşanan bu gelişme üzerine Nef Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

'Tedbir kararını benim aldırdığımı sav edenler oldu.'

Ben seçim sürecine hürmet duyarak ön plana çıkmadım. İbra konusunda bugüne kadar hiç konuşmadım. Gösterdiğimiz nezaket yanlış anlaşıldı. Bütçesiz Galatasaray'ın kilitleneceğini bilerek çabucak seçim kararı aldık.

Tedbir kararını benim aldırdığımı tez edenler oldu. Bu kampanyaları biz daha evvel de gördük. Biz dava sonucunu bu sabah öğrendik. Çabucak adaylarımızla görüştük ve bu durumun içine kasıtlı olarak çekilmeye çalışıldığını söyledik.

'Seçimle ilgili tarih açıklamasını önümüzdeki haftaya bırakma kararı aldık.'

'Eğer istifa etseydik, Galatasaray başsız kalırdı. TFF Başkanlık seçimleri, yayın ihalesi üzere değerli mevzular varken Galatasaray'ı başsız bırakamazdık.

Seçimle ilgili tarih açıklamasını, önümüzdeki haftaya bırakma kararı aldık.

Benim aday olup olmayacağım şu an konuşulacak husus değil. Öncelikle, Galatasaray'ı bu kaostan çıkartmamız gerekiyor.' tabirlerini kullandı.

Üst Alt