Son Konu

Gazeteci Hande Fırat, Eşi Hakkındaki Dolandırıcılık İddialarına Cevap Verdi: 'FETÖ'cüler, Hak Yolcular'

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-48019df4c802b2418a7ab6b0c6916aafe0295c6f.jpg

Hande Fırat, eşi Murat Özvardar'ın Ukrayna idaresinden yetkilileri dolandırdığı savları hakkında sessizliğini toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla bozdu. Lakin Fırat paylaşımını kısa müddet sonra sildi.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı İrtibat Lideri Volodymyr Krakovetskyi, kimi Türk iş insanları hakkında; Ukraynalı iş insanını silah, miğfer ve çelik yelek alımında 5 milyon dolar dolandırdığı teziyle Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak şikayetçi olmuştu. Mevzuyla ilgili soruşturma belgesinde Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar’ın da ismi geçiyordu.

Soruşturma kapsamında geçen ay gözaltına alınan Özvardar, daha sonra isimli denetim kararları uygulanarak hür bırakıldı.

Konuyla ilgili soruşturma devam ederken eşi Hande Fırat’tan farklı bir reaksiyon geldi.

Fırat, toplumsal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Hande Fırat, Twitter mesajında “Şöyle yapalım FETÖ’cüler Hak Yolcular vb. gelin bakalım en fazla ben ölürüm ancak siz de yaşayamazsınız' ifadelerini kullandı.

Ahmet Şık, Fırat'ın kelamlarına yanıt verdi

Türkiye Personel Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da Hande Fırat’tın paylaşımını alıntılayıp “Gazeteci iseniz tehdit etmek, aba altından sopa göstermek, “Bildiklerimi anlatırsam sıkıntı durumda kalırsınız” şantajı yerine bildiklerinizi anlatmanız gerekmez mi?” diye yazdı. Lakin Hande Fırat paylaşımını kısa mühlet sonra sildi.

Özvardar da 'FETÖ komplosu' dedi

Hande Fırat'ın eşi Murat Özvardar da mevzuyla ilgili olarak Instagram hesabından yaptığı açıklamada hakkındaki suçlamanın iftira olduğunu belirtip 'Ey Türk milleti sakın unutma bu FETÖ’cü terör örgütü bitmedi uykuya yattı' dedi. Özvardar, 'Ukraynalı adamı birileri ile tanıştırmam cürümmüş beni asın o vakit beni hepiniz kurtulun' ifadelerini kullandı.

Üst Alt